Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Festésnél csiszolással meg...

Festésnél csiszolással meg lehet úszni a glettelést?

Figyelt kérdés

Csíkos a falam, a korábbi meszes festéstől, ezt, ha lecsiszolnám csiszológéppel, akkor lenne olyan szép a felület, vagy közel olyan szép, h ne kelljen glettelni a falat festés előtt?

Előre is köszi a segítséget.



2014. dec. 31. 13:17
 1/8 Gyuuka válasza:
Hogyha a csíkokon kívül egyébként sima a fal akkor megúszhatod a glettelést viszont ha nem meszet használsz újra hanem monndjuk diszperziztet akkor tanácsos a mélyalapozás!
2014. dec. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Csabesz80 ***** válasza:

Készülj fel rá, hogy burtális mennyiségű por lesz ha meszes falat csiszolsz géppel. Én nyáron csináltam, hogy kevesebb glettet kelljen használni... Nem biztos hogy újra vállalnám. Inkább glettelek és kifizetem a glett árát minthogy újra abban a porban legyek (hiába a védőszeműveg és maszk) Konkrétan nem láttam 5 perc után pedig ajtó-ablak nyitva volt.


És ha a mész rajta nagyobb szemcsés és azt állsz neki csiszolni akkor azoknak nyoma maradhat. Illetve ha egyenetlen a fal, esetleg néhol kisebb nagyobb helyen lejön a mész a csiszoláskor akkor úgyis kell glettelned azokat a részeket.


Idén úgy fogom csinálni a hátra lévő helységeket hogy spaknival ez mozdulattal tolva simára kaparom a meszes falat hogy a durva szemcsék lejöjjenek, majd ahol kell glettelek és végül festem. Nem lesz babapopsi féle simaság de megfelelő már.


Ha tükörsima felületet akarsz az csak 2 rétegű telibe gletteléssel, kézi csiszolással érheted el. Rengeteg munka, ezért is drága ha szakemberrel csináltatod, ő is sokat szöszöl vele még akkor is ha már kis újába van a glettelés és gyorsan halad.

2015. jan. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem nagyon mélyek az egyenetlenségek,akkor igen.

Sok porral jár,azt már írták,és nem biztos,hogy teljesen egyenletes síkot fogsz kapni.Én is mindíg próbálom ezt megúszni,mert nagyon szar meló a glettelés,és nagyon elviszi az időt is.Mindenképpen jól takaró és több rétegű festés is kellhet,hogy szép legyen.Sok sikert.

2015. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hát a mostani tuti, h jobb lesz, ha én csinálom, most már a festést is diszperzittel szeretném, h szép legyen. :)


porelszívós csiszológép nem szívja el frankón a port, vagy ti nem is azzal csináltátok?


mélyalapozó drága, s fontos nagyon ilyen esetben?


Egyébként mindenkinek köszi.

2015. jan. 2. 21:19
 5/8 Pandas74 ***** válasza:

Nos....a porelszivos csiszologep,hacsak nem iari kiviteut hasznalsz,-leginkabb kulon ipari elszivo egyseggel-gyakorlatolag hasznalhatatlan ,mivel igen nagy mennyisegu por keletkezik,es allandan pucolnod,uritened kene,rosszabb esetben rovidtavon juttatod a kukaba.Egyszerubb ,ha levalasztod a tobbi helysegtol a kerdeses reszt,majd a lehullott port elobb soprod,porszivozod,felmosod.

A melyalapozobol viszonylag keves kell a feluletegysegre vonatkoztatava,velemenyem szerint mindenkepp megfontolando a hasznalata,nehogy a festes utan dobbenj ra ,hogy a "megsporolt" anyag es munka miatt gyakorlatilag sok munkaval,anyaggal festettel ujra csikos falat!

2015. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
lidl-ben majdnem vettem 3 éves garival egyet, de sajna hülye voltam, s nem vettem meg a porelszívósat. ha rossz lett volna, akkor kipróbáltam, ha nem, akkor meg tök király lett volna az egész legalább. :)
2015. jan. 2. 22:41
 7/8 Csabesz80 ***** válasza:
Én nagyon szeretem a Lidl Parkside gépeit (nekem is van több), szerintem ár/érték arányban a legjobb barkács gépek de kétlem, hogy elszívnák ezt a mennyiséget ami meszes fal csiszolásakor keletkezik.
2015. jan. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

hát sajnálom, h ki se próbáltam, várom, h legközelebb is jöjjön az üzletbe, próbának jó lenne.


esetleg máshol lehet olyat venni, mert sehol se láttam.

2015. jan. 2. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!