Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül minimum felépít...

Mennyibe kerül minimum felépíttetni egy ilyen stílusú,200 m2-es házat? Van előnye vagy hátránya a tető nélküli stílusnak? (Képekkel)

Figyelt kérdés

Persze csak álmodozok, 21 éves vagyok, egyetemista, de ilyesmi házat szeretnék építeni majd, ha úgy alakul.

Egy emeletet szeretnék, földszint, plusz a 2-3 férőhelyes garázs, hátul nyitott 50m2-es terasz, fűtött medencével!


Kérdésem: mennyi pénzből lehetne lakhatóvá tenni az üres telket?

Ha eleinte eltekintek a luxus berendezésektől a medencètől, igazából mindentől, ha mindenből olyat veszek egyenlőre, amire épp, hogy szükségem van, csak kívülről nézzen ki így a ház!

Mennyi pénz kellene hozzá, ha a telek már megvan?

Ne legyen még parkosítás és drága térkő sem, legyen murva kocsibeálló és nagy olcsó beláthatatlan kerítés körbe(2,2 méter körüli.

Biztonsági bejárati és garázsajtóval, illetve a felső emeleten az egyik falat(kb. 20-25m2) szín üvegből szeretném, hogy lehessen a kertben, esetleg a panorámában gyönyörködni!

Kérem olyanok írjanak, akik építkeznek hasonló házaknál, válallkozók, tulajok, tulaj barátai, ismerősei..


Mennyi pénz kellene, hogy költözhető legyen egy ilyen szerkezetű és méretű ház?



[link]


[link]


[link]


[link]


2015. jan. 2. 18:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Az első kép tudja nagyjából vissza adni a képzeletemben szereplő házat.
2015. jan. 2. 18:50
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy engedélyes terv alapján bármelyik épitési vállalkozó ad neked rá árajánlatot.
2015. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Szűkösen is meg ilyen belsővel 40-50 millió.
2015. jan. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval, ha lenne egy telkem és 50 millióm, akkor bátran bele vághatnék?
2015. jan. 2. 19:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért annyira nem bátran!

Tényleg kell egy árajánlat egy kivitelezőtől.

Szerintem az 50 milla a minimum ami kell.

2015. jan. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Jesszusom, ez már a luxus kategória. Egy ilyen ház szerintem minimum 80 MFt-nál kezdődik.

Kívánom, hogy sikerüljön, főleg ha meg is teheted anyagilag.

(Mi pedig egy 24m2-ben élünk 3-an. :/ )


Sok sikert!

2015. jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Előző válaszoló vagyok. Egyébként semmi nem lehetetlen! Csak be kell vonzani! Fiatal vagy, így még előtted a nagy lehetőség. Képzeld el álmaid házát, keresgélj a neten, nyomtasd ki a képet, és rakd ki a falra! Gondolj arra, hogy az már a Tiéd, és azt veszed észre egyszer csak, hogy bevált! Én az autómmal vagyok így. Még gyerek voltam, és egy ferdehátú kocsiról álmodoztam, és láss csodát, 3 éve, hogy egy Renault Megane-om van. :)

De azt is bevallom, hogy én is szeretek álmodozni, meg is csináltam képekben álmaim családi házát, de eddig még semmi. :( Sokszor feladtam, hogy nekem/nekünk úgysem lesz sajátunk, majd sodródhatunk az árral. Ilyenkor jön az, hogy a Remény hal meg utoljára. Továbbra is remélek, bízok, hogy lesz nekünk is egy kis családi ház, ami a miénk, nem pedig albérletben, vagy ki tudja hol kötnénk ki. Nekem ez az álmom, semmi más.

Sok sikert Neked, tiszta szívemből kívánom, hogy elérd a kitűzött célt!

Még ma kezdd el! Keress képeket, nyomtass, és képzeld el magad benne! ;)

2015. jan. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia! véleményem szerint kb 300-350ezerFt/négyzetméteres árat mondana egy építési vállalkozó ha már megvan a telek. Ebben viszont nem biztos hogy benne vannak a közművek ami szintén lesz 1 millió kb. Ha szerencséd van akkor ilyen áron kulcsra kész házat építenek neked.

Nagyon jó ízlésed van, sok sikert kívánok hozzá ;)

2015. jan. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!