Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ha külső hőszigetelésnél nem...

Ha külső hőszigetelésnél nem rakok fel indítósínt az nagy baj?

Figyelt kérdés
Szomszédban lécet meg gipszkarton profilt fúrtak fel, miután megkötött a nikecell ragasztó meg levették.

2015. jan. 6. 14:23
1 2
 1/15 anonim válasza:

Nem muszáj a gyári szerelvényekkel dolgoznod.

Ha van műszaki érzéked, és igényes vagy a munkádra tök mindegy, csak jó legyen!

Pl. ismerek olyan gépészt aki nem engedte a hivatalos technológia alkalmazását a házán, mert a fém dűbelek jő hővezetők!

Így csak ragasztással rögzítették a szigetelést.

Persze a ragasztás alapos volt!

2015. jan. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
#1:"mert a fém dűbelek" Nemááá Én müanyaggal dolgozom! Brrr ;)
2015. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Indító sínt mindenképp rakj , nem csak az a feladata hogy tartsa a friss ragasztást hanem az is hogy a későbbiekben rovar , egér stb.. ne tudja befészkelni magát a szigetelés alá alulról
2015. jan. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
abban az esetben nem kell indító sin ha a lábazat egy síkban lesz a hőszigeteléssel
2015. jan. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
31%

3-as... tegyük fel hogy ezt le se írtad.


Lábazati kezdőprofil a szakmai neve és szinte mindig kell, mert a szigetelést alulról felfele kezdjük ez építeni, a kezdőprofil megtartja a szigetelést, biztosítja a vízszintességet. El lehet nélküle kezdezi, de 99% hogy a fal ferde lesz, kb. minden síkben és így hatalmas hőhídak keletkeznek, a szigetelés meg semmit nem ér.

Amúgy miért akarod megspórolni a profilt? Nagyon olcsó viszonyítva az egész beruházáshoz.

2015. jan. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
fém dübelek?...nem is hallottam róla, hogy valaki is azzal rögzitene...
2015. jan. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

5-ös, tegyük fel, hogy te se írtál semmit...


A lábazati sín feladata, hogy a homlokzat-lábazat törésénél az élt megadja, illetve vízorr miatt sem mellékes. Nem tartja meg a szigetelést, én alulról a profilt m-enként meg szoktam támasztani, amíg a ragasztó megköt. Megadja hosszirányban az egyenest, de csak akkor, ha valaki zsinór mellé kiékelgeti alátéttel a sínt, hogy egyenesen fusson, ne vegye fel az eredeti fal töréseit, ha vannak persze. Ezt magamon kívűl még nem láttam, hogy így csinálták volna. A ferdeséget meg felfelé tehetsz bele, ha nem használsz vízmértéket, sokan nem, én igen. De még ha ferde is, attól nem lesz hőhídas, főleg ha a réseket pur habbal töljük ki. Amúgy tényleg nem olyan vészes árba. Egy 10cm szigeteléshez olyan 1000Ft/m.

2015. jan. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
77%

5-ös, nincs helyes információd!


A 3-ast annyival egészíteném ki, hogy a profil vízorrát elfelejtette megemlíteni.


A dűbel neve ejot, anyaga általában műanyag -legalábbis EPS-hez-, alkalmazásáról ökölszabályként: 3 m-ig nem feltétlen, 6 m-ig ajánlott, az felett kötelező.


Végső bosszantásként: mivel a házak fala szinte sosem egyenes, praktikus okokból az utóbbi időben inkább a vízorros élvédő használatára áltam át.

2015. jan. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mégvalami, dűbelek. A legolcsóbb műanyagot vegyétek, de lehetőleg ne az tartsa a szigetelést. A szigetelés akkor tekinthető megfelelően rögzítettnek, ha beállítás után a tábla legalább 60%-át fogja a ragasztó. 5db dűbel/m2 elég. Persze ajánlja a tüzép a minőségit meg a fém szegeset, mert nekik nem mindegy, hogy 70db 26Ft-os dűbelt ad el, vagy 700db 72Ft-os dűbelt.
2015. jan. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

9-es te most trollkodsz?


A homl. szigeteléseken azért fúrnak dűbelt ( most már kötelező a fémdűbel fúrása) mert ez az előírás, az ejott lobbi kiharcolta. Voltak vizsgálatok, hogy bőven elég a megfelelő ragasztás 95% kompetencia szintű szélteherre, csak ugye a lobbi...

2015. jan. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!