Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Létezik ilyen napelem tábla...

Létezik ilyen napelem tábla típus?

Figyelt kérdés

Üdv.

Az érdekelne, hogy létezik-e olyan napelem tábla típus, amivel önmagában is megoldható lenne a tetőfedés. Hallottam a napelemes tetőcserépről, de hogy táblában létezik-e ilyen? Ha igen, akkor hol kapható?

Köszönettel!



#napelem #napelemes tetőcserép
2015. jan. 9. 06:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet olyat kivitelezni de mi értelme lenne? 50-szer annyiba kerülne mint simán rátenni a tetőre (és az sem olcsó) Meg kell felelnie, szél- és hóteherre, vízzáróságnak, erőhatásoknak, jégesőnek kell ellenállnia, stb...
2015. jan. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Arra gondoltam, hogy ott ahol napelem lenne egy építés előtt álló tetőre, ott ki lehetne-e váltani vele a cserepet, mint tetőfedő anyagot. Annyiból is praktikusabb lenne, hogy könnyebb lenne a tetőszerkezet, meg egy fél tetőre nem kellene megvenni a cserepet. Azt mondjuk értem, hogy lakóépületeknél nem engedélyeznék, de mondjuk egy gazdasági épületnél, csarnokoknál szerintem praktikusabb is lehetne. Szerintem új tetők építésekor lenne ebben fantázia.

2015. jan. 10. 13:05
 3/3 anonim ***** válasza:
A tető önsúlya nem mérvadó. Tényleg egyszerűbb és olcsóbb rárakni egy meglévő tetőszerkezetre a napelemeket. Persze nem hülyeség amit mondasz, az elv az jó.
2015. jan. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!