Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Menyibe kerül egy kis lakható...

Menyibe kerül egy kis lakható ház felépítése?

Figyelt kérdés

Szeretnék albérletből saját házba költözni de meglévőt nem találok olcsón ami lakható lenne, gondoltam veszek egy telket ahol van villany meg víz és építek egy 25-30nm-es kis házikót, fűtés kandallóról menne.

Mennyibe kerülne ennek a felépítése, anyagköltségben, plusz milyen engedélyek kellenek hozzá? És ezeknek mennyi a költsége? Illetve ha egy olyat vennék amin már van egy 10-12nm-es kis épület (amiben nincs semmi) ahhoz hozzá építeni olcsóbb lenne? Vagy ha olyan telek ahol nincs villany meg víz bevezetve az mennyi plusz lenne? Munkadíj építésnél nem lényeg mert van kőműves rokonom aki ingyen segít.



2015. jan. 10. 15:17
 1/10 anonim válasza:
0%
25- 30 nm-re házat építsél. Házakat minimum 80-120 négyzetméterre érdemes csináltatni. Már az új felépítésű lakások 25nm-rel olyan 25 millió forint, ha házat építesz az körülbelül 2x annyi plussz a telket is meg kell venned.
2015. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mennyi pénzed van rá? (hitelt nem kapnál erre az ötletre úgy se). Hol laksz most és milyen messze költöznél onnan?


Közműves olcsó telket nem nagyon fogsz találni, amin nincs épület.

Ha veszel házat, csak olyat, amiben a villany benne van, a víz szennyvíz legalább az udvaron belül legyen, mert drága a bekötés.

Ne vályogház legyen. Legyen minél lepusztultabb, az ár ezt tükrözze. Aztán szép sorban el lehet kezdeni a felújítást.

Falak alászigetelése (ha nincs)

Közfalak módosítása, fürdő kialakítása (ha nincs)Helyiségekben új aljzatbeton alászigetelve víz és hőszigeteléssel

Villany újracsövezése és vezetékelése

Víz szennyvíz bevitele a házba ha nincs vagy újracsövezés

Vakolás újra ha kell vagy csak javítása

Mennyezettől függően akár új álmennyezet

Padlás hőszigetelése

Külső hőszigetelés

Nyílászáró csere

2015. jan. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha már építesz nem sok különbség van hogy 30 vagy 50 m2-es. Nem a tégla a drága és a tető se kerül sokkal többe. Ami sok az a közművek engedélyek .Belső villanyszerelés és apróságok. A tégla és fa ára nem a leg nagyobb költség. Egyébként akinek esze van most nem építkezik mert az ingatlan árak le mentek a válság óta és nem éri meg. Egyébként meg aki ingyen segít az álltalában végül többe van. Egész életedben tartozol neki.
2015. jan. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

2es válaszoló vagyok.


Igen, olyan, hogy ingyen segít, olyan szerintem sincs. Traktálod kajával piával (ami nincs ingyen) és a végén a szar munkát még meg se említheted neki.

2015. jan. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
NINCS INGYEN LEVES!!
2015. jan. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem építési telekre lenne hanem hétvégi zárt kertes telek, azzal ne nem fogok vitatkozni hogy az ingyen munka nem jó meg stb. nem ismeritek az illetőt, ne ítélkezzetek, ha egy vállalkozót kérnék meg ugyan ilyen vagy még silányabb módon csinálnák meg mert az nem saját részre lenne, tudom hogy dolgoznak "jó az úgy" stb. dolgoztam kőművesekmellett. Árat meg senki nem írt, amire igazából kíváncsi lettem volna.
2015. jan. 10. 23:54
 7/10 anonim ***** válasza:

2es válaszoló vagyok


Feltettem pár kérdést és írtam pár infót. Fontos lett volna, mennyi pénzed van?? Ha mindenképp építkezni akarsz, terv olyan 150E, még ha csak 30m2, akkor is. Építési engedély olyan 30E. Kell egy kivitelező céget megjelölni, kell elektronikus építési naplót nyitni, kell felelős műszaki vezető.


Víz beállás a telekre, ha nincs: kb. 100E-200E

Szennyvíz beállás a telekre, ha nincs: kb. 200-400E

Villany beállás: egyszer ingyenes

Gáz beállás a telekre, ha nincs: kb. 150E-300E

És ezek a közműárak akkor, ha a telek előtt van a gerinc, max. 15-20m.


Villanynál egy szabványos mérőóra kiépítés olyan 100E vagy több. Gáz cső bevitele a házba tervvel olyan 150E-200E.


Egy új ház m2 árát ki lehet hozni akár 80-100E-ből, ha mindent magad csinálsz, legalább 100m2, és van ismerősöd, aki a nevét adja az egészhez, bár az elektronikus napló miatt már bonyolultabb. Aztán minél kisebb, m2-ere annál drágább lesz.


Ezért írtam, hogy vegyél egy lepusztult házat és kezd el felújítani, ahogy a pénzed engedi. Azt csinálhatod feketén.


Azt meg tanuld meg, hogy semmi sincs ingyen. Ha nem a fiad vagy az apád csinálja neked, akkor az kerül valamibe, bármit is hiszel. Majd rájössz.

2015. jan. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ez így felejtős. Akkor várok hátha lesz olyan amit érdemes megvenni. Köszönöm.
2015. jan. 11. 23:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon van ilyen kicsi ház.

Üdülőövezetekben a hétvégi házak közt lehet venni ekkorát, de bent a faluban, városban nem.

Egy hétvégi ház 2,5-3 millióért is van. Függ attól hogy ártéren van e, mekkora, mikori építésű.

2015. jan. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A vályog ház is jó. Jó meleg, jól hőszigetel. Csak arra kell vigyázni, ne vizes helyen legyen, illetve legyen rendes alapja.
2015. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!