Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Törmelékkel betemetett gyűrűs...

Törmelékkel betemetett gyűrűs kút kiásása, belekezdjek, vagy ne kezdjek bele? Vízet biztosan hozna.

Figyelt kérdés

Vizet tutira hozna, mert a szomszédé is jó vízet hoz, ezt valamiért még vagy 50 éve, talán az olcsó víz, vagy a sok emésztő, kisgyerek, kommunista lobbi miatt megszüntették.


Jó vízellátottságú területen fekszünk (néha még a pince aljában is kis víz van) szóval víz biztosan lenne a kútban.


Két dologtól tartok:

1 írták, hogy az ilyen beásott kutakban keletkezhetett kéndioxid, ami szinte azonnal ölő mérges gáz.

2 félek attól is, hogy miközben ások lent, elfogy a levegő, valahogy szellőztetni kéne.


Hogyan tenném?

Építenék a kút fölé egy támaszékot, majd kötélbiztosítással a derekamon tisztítanám lefele a kutat a törmelékektől. A nagyobb beton, kődarabokat, stb (ki tudja mi lehet még benne) kötéllel húznám fel a felszínre (először lent rákötném a kötelet, majd felhúznám).

A kút többi részét vízzel tisztítanám le, majd egy ideig szivattyúval húznám ki a koszos vizet.


2015. jan. 11. 13:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
mivel itt már 2 méteren is van talajvíz, 5 méternél szerintem nem lehet mélyebb a kút.
2015. jan. 11. 13:14
 2/14 anonim ***** válasza:

A feladat nem lesz egyszerű, de nem lehetetlen.


1. Az ilyen munkának ne állj neki egyedül, max addig tudod csinálni, amíg a törmeléket ki tudod rakni. Ez kb 1,6 méteres mélység.


2. A támaszték legyen háromlábú, megfelelően erős tekerőberendezéssel, 2 emberrel a felszínen akik felhúzzák a sittet. (drótkötél, erős csatlakozás a vödörhöz, stb)


3. A kútból mindig úgy jövünk fel, hogy belelépünk a vödörbe, és felhúznak. Játéknak itt helye nincs!


4. Ha két méteren már jön a talajvíz, akkor az szívás lesz, mert a törmelékben nehéz lesz úgy lefelé haladni, hogy jön a víz.


5. Szivattyú az kelleni fog, ha valóban jön a víz, egy zsompot kell csinálni a szivattyú fejének, akkor talán tudsz mellette folyamatosan haladni.

2015. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Bár biztosan nem állok majd alatta, miközben húzzák a fejem fölött az akár 10 kilós betondarabokat. először megkötöm egy másik kötéllel, aztán felhúznak, esetleg ezután fel lehet majd húzni egyenként a sittet :)
2015. jan. 11. 13:32
 4/14 anonim ***** válasza:

Alatta kell lenned, ha haladni is akarsz! Ha minden alkalommal előbb téged húznak fel, akkor sosem végzel, dupla munka, dupla kötél, stb.

Itt meg kell bízni a kintiekben, a sitt megy a vödörbe, felhúzzák, kiöntik, vödör vissza. Ezért is írtam, itt játéknak helye nincs!

2015. jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem igazán érted, gyakorlatilag, ahogy én megnéztem, itt akkora törmelékekről van szó, amik nem férnek bele egy sima vödörbe (bár attól függ mekkora gödörre gondolsz)
2015. jan. 11. 13:42
 6/14 A kérdező kommentje:
vödörre
2015. jan. 11. 13:42
 7/14 anonim ***** válasza:

Hidd el, értem. Ástam már pár kutat. A 10 kg-os betontörmelék simán belemegy egy vödörbe.


Mi kb 35 cm átmérőjű vödröt használunk, 25-35 kg max terheléssel.

2015. jan. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Már csak annyi a kérdésem még, hogy a levegővel és mérges gázokkal mi a helyzet? Kell ezzel törődni?
2015. jan. 11. 13:46
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyátalán nem veszélytelen egy ilyen kút kitakaritása .

Kockára teszed az életed 80-100 ezer forintért .

Csak azért mert olyan egyszerűnek látszik.Temetkezésed árán 2 ilyen kutat is kitísztitanak .

2015. jan. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mérges gázzal nem találkoztam egyszer sem, a törmelék nem termel semmilyen gázt. Levegő van a kútban ne aggódj, a cigiszünetre sem szoktunk mindig feljönni.


A problémát a szerszámok jelentik, a nedves környezet, az alacsony hőmérséklet, és a görnyedt testtartás.

Ezért kell viszonylag sűrűn cserélni valamelyik kintivel.

2015. jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!