Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Generálkivitelező vagy vállalk...

Generálkivitelező vagy vállalkozók?

Figyelt kérdés
Lakásbővítésről lenne szó. Az épület megemelését plusz egy főfal kitolását szeretnénk elkészíttetni, a tervek már készülőben(csak szerkezetre), utána engedélyezés. Mivel járnék jobban, ha keresnék és találnék is egy generál kivitelezőt, aki csak a nevét adja az építkezéshez (én keresnék kőműves és ács vállalkozót), így úgy tudom elég egy felelős műszaki vezető. Vagy nincsen generál kivitelező és mint építtető felfogadok kőműves, ács vállalkozót, de akkor ha jól tudom kell mind a kettőnek felelős m. vezető és építés vezető?

2015. febr. 22. 09:03
 1/4 anonim ***** válasza:
ki az a h..lye aki a nevét adja, és megy a börtönbe. sok sikert.
2015. febr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyan generálkivitelezőt nem fogsz találni aki a nevét adja. Megnyitod az elektronikus naplót és felveszel egy műszaki ellenőrt. Utána keresel kivitelezőket akivel leszerződsz, persze számlára mert a naplóban minden nyomon követhető. a felelős műszaki vezető meg nem a te gondod, hanem a kivitelezőé. Persze azt is ki fogod fizetni. :)
2015. febr. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Felelős műszaki vezető szükséges, de azt a kivitelezőnek kell intézni, legyen az generálkivitelező vagy „vállalkozó”. Szerződést kötni kell mindenképp, addig az e-naplóban nem adhatod át a munkaterületet, amíg a feltöltése nem történt meg. Műszaki ellenőrt neked, mint építtetőnek kell intézni, de ha a kivitelezést 1 fővállalkozó cég végzi, nem kötelező (ellenben javasolt).
2015. febr. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az eddigieket. Ebben az esetben melyik lenne olcsóbb megoldás,(tudom sok mindentől függ) ha fővállalkozóval csináltatnám az egészet, vagy keresnék külön kőműves és ács vállalkozót?
2015. febr. 24. 06:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!