Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Telekhatár probléma?

Telekhatár probléma?

Figyelt kérdés
Van egy házunk ami régóta a családé kb 50 évvel ezelőtt a szomszédék áthelyezték a telekhatár követ és így kisebb lett jóval a telek, ma azon a részen egy ház is áll ami a miénk volt. Vissza lehet-e szerezni, igényelni a lopott területet?

2015. febr. 24. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
azt hiszem az elbirtoklás 10 év ... de inkább kérdezz meg egy jogászt
2015. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem vissza lehet szerezni,mert attól hogy ő bármit is épitett rá,és ezt biztosan engedély nélkül történt,mert akkor azonnal kiderül ,hogy nem az ővé a terület.

Az elbirtoklás sem olyan egyszerű,meg akkor sem ha ő gondozta a területet.én ugy tudom ezt csak 15 év után lehetne jogi úton kérni .

Pár éve anyám halála után örököltem meg egy területet,anyám öröksége volt.De mivel nagyon távol volt ,senki feléje sem nézett,csak a szomszéd.Eléggé furcsán nézett,mikor megtudta,megnézte a hivatalos ügyiratot,de nem vitatkozott.Ha használni akarjuk ott van ,csak várjuk meg amig eltakaritja róla az ő dolgait .

Mivel nekünk különösebben ezután sem kellett,egyenlőre hagytuk a dolgot a régiben.De a tudatában van ,hogy nem az ővé .

2015. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10 év
2015. febr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem vissza lehet szerezni.

Gondolom a szomszéd nem kerítette körbe, és nem birtokolta sajátjaként, nem takarította, nem rendezte a környezetet, nem csinált öntözőrendszert, füvet, és golfpályát, úgyhogy az elbirtoklásról szó sincsen.

Ő úgy gondolta, arrébb teszi a telekhatár követ.

Ennyi. (Legalábbis nem írtál arról, hogy gondozta a területet)

Egy földmérővel méresd ki a telkedet, és kerítsd körbe.

Szerintem ilyen egyszerű.

2015. febr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 -nek

"ma azon a részen egy ház is áll"

2015. febr. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és vannak melléképületei is rajta, am elvileg még jó régen az ő családja, nem ő ásta át a követ, szóval gondozta ha úgy vesszük ahol vannak az építményei, a telek többi része föld
2015. febr. 25. 17:17
 7/9 anonim ***** válasza:

#5-nek

"ma azon a részen egy ház is áll ami a miénk volt"

2015. febr. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7 :)

így írta ugyan, de a szövegkörnyezet alapján így kell értelmezni:

"ma azon a részen ami a miénk volt egy ház is áll "

2015. febr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szerintem ha nem is vissza, de kártérítést lehet kérni. Az elbirtoklás sem annyi h x ideig gondozod, hanem akkor is igazolnod kell, h kerested a tulajdonost többször, de nem lehet elérni..stb és akkor lehet mindenféle igazolással elbirtokolni.
2015. febr. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!