Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megvehetem előre az építőanyag...

Megvehetem előre az építőanyagot, ha idén még nem fogom felhasználni? Mi az, amit ne tároljak egy évig? Lent sorolom.

Figyelt kérdés

Kerítésről lenne szó, ami több százezerbe fog kerülni, és nincs egyben ennyim.

Arra gondoltam, hogy amikor van egy nagyobb összegem, akkor rendelnék anyagot, ami után bővel elfér a telken, de mi az, amit ne vegyek meg előre? Jövő tavasszal szeretném megcsinálni.

Ha félreteszem mindig a pénzt, félek, hogy hozzányúlok.


Szóval:

zsalutéglák

cement

sóder

zártszelvény

fadeszka


Én úgy gondolnám, hogy ezek közül csak a fának árt az időjárás, a többi ázhat, hisz később is ázni fog, ha már a végleges helyén lesz.

De nem vagyok szakember, szóval inkább írjátok le, mire kell figyelni.



2015. márc. 12. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
azért én a cementet sem áztatnám ... és meg sem venném előre, mert összeáll mint a beton
2015. márc. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A zsaludeszka fedett helyen eláll.
2015. márc. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. A cementet közben megtaláltam, hogy semmilyen nedvesség nem érheti. Azt nem veszek akkor.

A deszka nem zsaludeszka, mert az alját zsalutéglákból tervezem, és a felső része lenne szép deszkákból, lefestve. akkor azt sem kéne áztatni, ugye?

De a tüzépeken is kint van a szabad ég alatt, meg a levegő páratartalmát is magába szívja, nem? Ahogy a cement is, még ha egy fedett raktárépületben van is. Vagy olyan gyorsan eladják, hogy addig nem lesz baja?


Tulajdonképpen a sok zsalukő a legnagyobb kiadás, annek tuti nem lesz baja, ugye?

2015. márc. 12. 13:24
 4/10 A kérdező kommentje:
ment a zöld kéz, de még várok válaszokat :)
2015. márc. 12. 13:24
 5/10 anonim ***** válasza:

Igazából egyedül a sódernek nem árt a folyamatos szabad ég alatti tárolás . Max. begazosodik.

Zsalu téglánál gondolom a betonból készült zsalukő re gondolsz egy telet kibír, arra ügyelj hogy ahova lerakatod ott olyan talaj legyen ami ha felázik se legyen süppedős , ne tudjon eldőlni mert akkor törhet .

Cement: semmiképp ne vedd meg előre, ráérsz használat előtt , saját súlyától és a levegőben levő párától is képes összeállni pár hónap alatt

Sódert megveheted

Zártszelvényt is megveheted. Én vásárlás után lefesteném egy alapozó festékkel és úgy tárolnám el . Nem közvetlen a földre téve hanem min 3 helyen alátámasztva

Deszkát is megveheted ha tudod fedett helyen vagy letakarva tárolni . Deszkát úgy tárold hogy nem közvetlen földre rakva 1-1.5 m távolságban alátámasztva és minden sor közé is tenni valamit hogy tudjon szellözni ne penészedjen össze

2015. márc. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Meg arra is ügyelj,nehogy lába keljen a cuccnak.
2015. márc. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

ott lakunk, és a régi kerítést akarom elbontani, majd újat építeni.

egy üres telekre biztos nem szállíttatnám ki a dolgokat. de köszi. :)

2015. márc. 12. 14:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Én semmit nem vennék előre, mert felesleges, és ahogy írták gondok lehetnek vele.


Cementről volt szó, de még a sódernek sem tesz jót, ha ott áll 1-2 évig, és keveredik a földdel, meg minden szeméttel. A fa deszkával is vigyázni kell, mert még ha le is takarod, 1 év alatt elég ha 1x beázik, utána rohad szét, meg beleköltöznek a rovarok.

2015. márc. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

a legkevésbé sem felesleges, talán ezt nem másnak kell eldöntenie.

és nem is erre vonatkozott a kérdésem.

cementet már tuti nem veszek, uta is néztem, és itt kaptam is jótanácsot, hogy miért ne.

a faanyagot én is úgy gondoltam, hogy ne ázzon.

a sóder nem értem, miért lenne baj, ha itt van, nem keveredik sem földdel, sem más szeméttel. egyébként meg kavics és homok, mi baja lenne, ha keveredne? de mégis hogy gondoltad, fúj a szél, és összekeveri? a por mit árt neki? max falevél kerül bele, azt meg kézzel kiszedem.

mi egyéb baja lehet még? amit írtak, hogy lába kél? arra írtam, hogy itt lakunk, nem egy üres placcon hagyom ott őrizetlenül. ha egy lakott helyről ellopnák az építési anyagot, akkor ellopának bármi mást is. ráadásul ez nem is olyan, hogy idejön és feldobja a platóra. de a kutyák sem hagynák. ráadásul a régi kerítés még áll, csak akkor fogom elbontani, amikor készül az új.

2015. márc. 14. 12:06
 10/10 anonim válasza:

Én is előre megvettem mindent a kerítéshez. Még 2020-ban.

Jól is tettem, mert azóta 100%-al mentek feljebb az árak.


De minden komponensnek megvan a nyűgje, ami ellen tenni kell, különben hamar tönkremegy, és akkor már nem érte volna meg.

2022. dec. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!