Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Üdv! Fémvízvezetéket hogyan...

Üdv! Fémvízvezetéket hogyan lehet összekötni műanyag vízvezeték csővel?

Figyelt kérdés
Egyszerűnek hangzik de nem az mivel a direkt erre a célra szánt összekötő elemet nem tudom használni. A fémcső(rézötvözet)padlótól plafonig egy darab cső semmi összekapcsolás nem látható. Ezt szeretném megszakítani és műanyagcsővel máshova vezetni, de mivel nincs megközelíthető helyen menetes rész gondban vagyok. Ötleteket, elképzelésetek szeretnék kapni.

2015. márc. 28. 12:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
elvágod aztán teszel rá egy elosztót, ami vagy csavaros roppantós vagy gépi roppantós, vagy peremezni kell és úgy csavarni, van sokféle
2015. márc. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia bővebben el tudnád magyarázni azokat a dolgokat amiket írtál? Teljesen új számomra mind.
2015. márc. 28. 13:10
 3/12 anonim ***** válasza:
ilyen néven keresd, hogy kulcsos roppantó gyűrűs idomok
2015. márc. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vágd el, tegyél rá 1 vagy 2 ilyet, függően attól, hogy leágazást, vagy átkötést akarsz.

[link]

2015. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek érdekes de jó megoldások, viszont ezek meg birkóznak vastagabb falú csövekkel is a vízvezetékcső már elég régi?

Ahogy a működését elképzeltem, akkor az anyával el látott részt rá kell dugni az elvágott fém csőre és ahogy meghúzom az anyát az úgy összepréseli, roppantja a fémcsövet és így vízzáró kötést alkot?

2015. márc. 28. 13:40
 6/12 anonim ***** válasza:
Amiről itt makogunk, az vörösrézcsőhöz való, van benne egy roppantógyűrű.
2015. márc. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ha csak vörös rézhez jó akkor rajtam nem biztos hogy segít bár, lehet.

Viszont ezeket mennyire el terjedtek lehet már kapni bármilyen közepes vagy üzletben vagy csak komolyabb kereskedésekben?

2015. márc. 30. 18:21
 8/12 anonim ***** válasza:
minden barkácsboltban kapható, de jobb ha egy szakboltba mész a kedvezőbb ár miatt és esetleg tudnak mást is javasolni
2015. márc. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm, azóta néztem már menetvágókat is, az se lenne rossz ötlet de túl drágák
2015. márc. 30. 18:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha horganyzott vízcsöved van, akkor a megfúrós Gebo idom a legjobb megoldás. Bemész egy szakboltba és segítenek, fényképezd le a csövedet az a legbiztosabb.
2015. márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!