Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan célszerű egy zsalukőből...

Hogyan célszerű egy zsalukőből épült támfalra ráhúzni még egy sor zsalukövet utólag?

Figyelt kérdés
2015. márc. 29. 08:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A "7" válaszolónak igaza van, de a 8 betonvas nagyon karcsú!!!

Én ezt úgy csinálnám, hogy egy zsalukőbe min 2 darab vas kerüljön így nem fog elmozogni, ha egyenletlen terhelést kapna és a a zsalukő tetejébe még raknék vízszintesen 2db 8-10 betonvasat amit hozzáhegesztenék ezekhez a függőleges tüskékhez. Én anno így csináltam eg és tökéletesen szuperál.

2015. márc. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Ez elég jól hangzik.Lehet, hogy alul is el fektetek egy vagy két szál betonvasat és azokat is össze pontozom, plusz felül is egy szálat. Valószínűleg így fogom csinálni. Köszönöm mindenkinek!
2015. márc. 31. 16:17
 13/14 anonim ***** válasza:

Alul nincs sok értelme, mert ha terhelést kap akkor a tetején fog először kihasalni.

Most néztem a régi felvételeket....Én 14 betonvasból csináltam a tüskéket amik kb 50cm hosszúak voltak,majd kb 15cm mélyen belevertem az előzőleg fúrt lukba és a végét pedig egy nagy villáskulcs segítségével derékszögben meghajlítottam majd a hosszanti vasakhoz szépen egyesével odahegesztettem.

Én még azt is megjátszottam, hogy a zsaluban kialakított vasalás helyét még egy picit megmélyítettem, mert a vas fölé nem árt, ha min 3cm beton kerül...a rozsdásodás miatt.

2015. márc. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt hiszem ez lesz a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldás.
2015. ápr. 1. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!