Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Sikerült vennünk egy családi...

Sikerült vennünk egy családi házat hitelre, viszont erre mindenünk ráment. Felújításra nem maradt. Van-e olyan lehetőség, hogy pályázatot nyújtok be valahova és ha megnyerem ingyen beépítik például a fűtési rendszert (vagy mást)?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 2. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

remélem nincs


nem csak mindenetek ment rá, hanem annál is több, mert hitelbe vettétek

2015. ápr. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen pályázat nincs. Minden pályázathoz szükség van több-kevesebb önerőre. Ingyen nincs semmi.

Amire te gondolsz az a nyereménysorsolás.

2015. ápr. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Teljes költséget sehol sem állják. A fűtéspályázat, nyílászáró pályázat is olyan, ahol x százalékát lehet megnyerni a pályázaton, de amúgy idénre úgy tudom már az sincs, mert hamar elfogyott a keret. Nem tartom szerencsésnek az olyan ingatlanvásárlást, ahol az utolsó fillérüket elköltik, ráadásul hitel is van a dologban. Egy családi házban mindig van mit csinálni (első évben a legtöbb), tartalék nélkül, hitelre vásárolni az nagyon merész lépés.... Mi is most vettünk családi házat, van rajta hitel is, de a vételáron felül maradt még kb. 3,5 millió forint arra, hogy megcsinálgassuk, átalakítsuk olyanná, amilyenné szeretnénk. És még ez sem túl sok, lesz, ami már nem fog beleférni, de a fontosak igen. Pedig nem egy lepusztult ház volt, sőt pl. szigetelés, új tető, új ablakok már adottak voltak....
2015. ápr. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Ezt te sem gondolhatod komolyan!?!?!? NINCS!
2015. ápr. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Ezt a kérdést még a vásárlás tervezésekor kellett volna feltenni (vagy magadnak, vagy nekünk), hogy az információk birtokában korrektül meg tudd tervezni a felújítást is, és ha nem tetszenek a lehetőségek, le tudd állítani a vásárlást. Mintha egy kicsit elhamarkodottan döntöttetek volna. Mostmár kényszerpályán vagytok, önhibából. Előttem már elmondták, minden pályázathoz kell önerő. És ahogy ebbe a házvásárlásba fejest ugrottál, abból úgy ítélem, hogy egy ilyen pályázatot esetleg nem is tudnál megírni önállóan, még a pályázatírás is pénzbe fog kerülni neked, ha egy kis segítséget akarsz a felújításhoz majd. De önerő mindenképpen kelleni fog!
2015. ápr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

Saját kézzel sok mindent meg lehet csinálni. Pályázat szinte biztos, hogy nincs (próbálkozni azért kell). Ha a családból tudsz összeszedni annyi plusz pénzt, ami az önerőre elég, van sok lelkiismeretlen (ezt komolyan írom), talán meg lehet egyezni, hogy az "önrésznyi" összegről is ad számlát, de azt te csinálod meg. így az önrész visszajön. A festést, tapétázást, földmunkákat, alapvető vizes dolgokat én is magam csinálom, ez nem az őrdögtől való, de nagyon vigyázni kell, hogy csak olyanba kezdj bele, amit meg is tudsz csinálni, mert az elrontott munka nagyon drága és bosszantó.

Amit leírtam, a legvégsőkig tudom nem ajánlani, de ha nagy a baj segíthet.

2015. ápr. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Utolsó, a saját maga által megcsinált dolgok jók, azonban az anyagot akkor is meg kell venni, ami szintén nem olcsó, önerő, megtakarítás nélkül pedig még anyagot sem tud venni...
2015. ápr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
13%
6-os vagyok. Megint olvasás nélkül itéltek, pontoztok. Gratulálok.
2015. ápr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!