Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Dunaferr D-ÉG radiátorból...

Tamás0002 kérdése:

Dunaferr D-ÉG radiátorból érdemes a LUX-N típust választani vagy elég jó a STANDARD is?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 2. 19:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha sima szeleppel akarod fel rakni akkor jó a standard ha alsó bekötésű H-blokk szeleppel akarod akkor kell a lux-n. De az utóbbi is felhasználható sima bekötésű célra. Lényegében ennyi!
2015. ápr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de lux-n szintén 4 bekötési ponttal rendelkezik, nem beépített szelepes.

Elég jó a standard, a különbség annyi, hogy a lux-n-t az unokádnak kell majd cserélni, a standardot meg már a gyerekednek.:)

2015. ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de nincs igazad a lux-n hat bekötési ponttal rendelkezik alul is van két csatlakozási pont az aljánál. És én H-blokk nevezetű szelepet írtam egy szóval (írásjellel) sem említettem a beépített szelepet! A kettő nem ugyan az!
2015. ápr. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na tisztázzuk: Azt tudtam én is hogy a STANDARD és a LUX-N csak 4 ponton köthető. A LUX-UNI ami 6 ponton köthető (akinél kell az alsó H idomos megoldás illetve beépített szelep. Nálam nem kell se a beépített szelep se az alsó H-s bekötés.Csak arra voltam kíváncsi hogy STANDARD a jobb vagy a LUX-N, gondolom a LUX-N tartósabb.
2015. ápr. 5. 08:09
 5/5 Szaki_1986 válasza:

A STANDARD lapradiátorok 1,1 mm anyagvastagságúak, míg a LUX-UNI 1,14 mm-es. A LUX-N szintén 1,14 mm.


Azt kell tudni, hogy a LUX-UNI (6 csonkos) típusú radiátorok mellé anno a DÉG-nek ki kellett találnia egy olcsóbb (4 csonkos) radiátorcsaládot is, ami minőségben azonos, ez lett a LUX-N.


Mivel napjainkban egyre nagyobb a különbség az olcsóbb török, cseh...stb radiátorok ára és a DÉG között, ezért meglépte a magyar gyártó, hogy bevezeti a STANDARD családot és kifuttatja a LUX-N radiátorokat a szortimentből.


Egyszóval mivel már egy lakásra való LUX-N radiátort is nehéz összeszedni, ezért azt tanácsolom, hogy a STANDARD-ból csemegézz amennyiben nem alsó kötéses a radiátorod.


Az információkat a Mestercentrum Szerszám Barkács és Épületgépészeti Webáruház radiátorok oldalán megtalálod.

2016. febr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!