Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen festékkel lehet festeni...

Milyen festékkel lehet festeni a belső ajtót?

Figyelt kérdés

Vettem a praktikerben ezt a fajta ajtót, aminek a felülete valamilyen alapozóval van kezelve: [link]


Milyen festékkel lehet festeni? Csak zománc festékkel?



2015. máj. 3. 07:30
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Nem zománcfestékkel! Olajfestékkel kell festeni! Le kell venni az ajtót, le kell fektetni, úgy kell festeni, mert ha áll az ajtó, akkor a festék megcsorog, és nem lesz szép, hanem kis csorgási cseppek fognak látszódni rajta.
2015. máj. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én lazúrral festettem le,nagyon klassz lett,imádom!
2015. máj. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es kicsit butaságot írt, nyilván nem szobafestő. Nyugodtan festheted zománccal (pl. selyemfényűvel), hiszen alapozott a felülete. Olajfestékkel már régen nem festünk alapozott dolgokra, mert bebőrösödik, azzzal csak alapozni érdemes beltérben, de arra is van már univerzális alapozó. De fektetve valóban szerencsésebb kenni egy kis hígítás után. Originálttal sose kend le.
2015. máj. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi is ilyen típusú (csak más fantázianevű) ajtókat vettünk, mi pácolni fogjuk, hogy a fa erezete megmaradjon!
2015. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Ha pácolni, akkor érdemes legalább 2, de inkább 3 réteg vastaglazúr rá, hogy a fehér alap eltűnjön. A vékonylazúr nem jó, mert nincs szívása.
2015. máj. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nyír színű lazúrral festettem le, szép lett és az erezetek is jól látszanak.
2015. máj. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!