Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan álljunk neki az építkez...

Hogyan álljunk neki az építkezésnek? Kit kell felkeresni? Mi ennek a folyamata?

Figyelt kérdés
Van egy közel 700 négyzetméteres telkünk, szeretnénk építkezni. Kit kell először felkeresni, esetleg van-e valakinek jó tapasztalata valamilyen építő céggel? Minden hasznos ötletet köszönök! (melyik olcsóbb felújítani, vagy építeni?)
2015. máj. 9. 19:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát felújítani egyszerűbb mert ha belülről szét is vered már van rá lakhatási engedély átalakítod és kész. Ha építesz és van pénzed komplett céget megbízni aki mindent csinál kivitelezés papír munka , semmi gond. Csak sok pénz. Ha építesz és te válogatod össze a mestereket fogadni kell egy felelős műszaki vezetőt , elméletileg ő mindent tud. Mit mikor miért csinálj. Hasznos ötletet kértél: ha nem úszol a pénzben inkább vegyél egy jobb használtat és azt újítgatsd. Ha sok pénzed van bízz meg egy céget ami kulcsra készre meg csinálja. Ha meg a 3. variációt választanád akkor nyugtató mindíg legyen otthon.
2015. máj. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia


Én felkerestem a helyi építésügyi előadót- ha jól emlékszem ez a neve - és megkérdeztem, hogy melyik tervezőt ajánlja akivel jól tud együttműködni.


Még így sem volt könnyű boldogulni vele, néha nagyon h.. tudnak lenni.


Aztán szerkezetkészre csináltattam egy céggel, a többit / ajtó ablak, víz, villany burkolatok festés/ saját kézzel csináltam.


Ha jól tudom ez változott mert az elektronikus építési naplónál ezt már nem lehet.


Szóval kezd az építési hatóság okoskájánál és a többit ő megmondja.

2015. máj. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először nézd meg mennyi pénzed van. 25-30 millió alatt kár nekikezdeni. A felújítás 50-150 EFT/m2, attól függően milyen állapotben volt eredetileg a ház. De lehet, hogy nem éri meg felújítani, jobb újat építeni.

Szerintem kezdd azzal, hogy keress egy jó építészt és beszéljétek át a dolgot. Ne olcsót keress, jót!

2015. máj. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Nagyon hasznosak voltak!
2015. máj. 10. 11:12
 5/5 anonim ***** válasza:

Építőipari vállalkozásnál dolgozom és ilyenekkel foglalkozunk, bár én magam még kezdő vagyok.


Nálunk úgy megy, hogy bejön a leendő építtető, megmondja, hogy mit szeretne és mi intézkedünk. Kell egy helyi építési szabályzat, amiben le vannak írva a helyi előírások. Ebből lehet például megtudni azt, hogy milyen beépítettség lehetséges (oldalhatáron álló, szabadon álló, stb.), milyen limitek vannak (max. beépíthetőség, min. zöldterület, min. elő /oldalkert méret, min-max. építménymagasság, stb.).


Utána jön az, hogy megbeszéljük, hogy ki, mit szeretne és mi az, ami megvalósítható. Miután ez megvan, elkészülnek a rajzok és a műszaki leírás, esetleg ha igény van rá a költségvetés is (na ezeket szoktam én csinálni) és beadásra kerül az építésügyi hatósághoz engedélyeztetésre. Miután ez megvan, jön a kivitelezés, amikor pedig felkérjük az alvállalkozókat, hogy adjanak árajánlatot és ha minden oké, kezdődhet is a kivitelezés (folyamatos adminisztrációt igényel egyébként: e-napló vezetés, felmérési napló vezetés, különböző tanúsítványok, szerződések feltöltése, stb.) Ha pedig ez is megvan, a legvégén jön a használatbavételi eljárás, amikor megnézik, hogy minden oké-e és ennyi.


Kiindulási pontnak egyébként ezt a táblázatot ajánlom böngészni, mert ebből nagyjából lehet kalkulálni egy árat (van egy táblázat kicsit lejjebb):


[link]


Egyébként egy kényelmes méretű, átlagos családi ház olyan 15-16 millió körül van teljesen készen (fejből nem tudok négyzetmétert mondani). Persze az árakat jelentősen befolyásolja a használt építőanyagok ára is. Lehet például egyszerű kerámia burkolatot rakni a kültérre, aminek négyzetméter ára pár-ezer forint, de lehet például WPC burkolatot is, aminek meg kb. 17 ezer forint...


Felújítani egyébként olcsóbb lehet, hogyha megfelelő állapotú a ház (optimális esetben egy egyszerű részleges/teljes tetőcsere és teljes hőszigetelés + nyílászárócsere is csodákra képes). Ehhez sem árt egy szakembert elhívni, hogy nézze meg; mert lehet, hogy elég csak felújítani... de az is lehet, hogy nem. Mindez a szerkezet állapotától függ.

2015. máj. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!