Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Engedély nélkül épített...

Engedély nélkül épített kémény amit nem én építettem mennyire büntethetnek?

Figyelt kérdés

Kb 1 éve vettem egy régi típusú tanyát.Gázfűtéses(azzal is fűtünk) De van a házon kémény.

Röviden az előző tulaj egyszer vissza bontotta a tető alá a kéményt,utána gondolt egyet és vissza húzta és használta, még el nem adta nekem.Sajnos a szomszéd elégé jelentgetős fajta.Kaptam is egy levelet hogy 1 hét múlva kijönnek ellenőrzés céljából. Mit csináljak szerintetek?

Bontsam én vissza a kéményt a tető alá?

Vagy már mindegy úgy is meg bűntettnek?



2015. jún. 2. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell vissza bontani! Nem kérik számon ki épitette, a szabványnak megfeleljen! Ha minden OK, megkapod a használatba vételi engedélyt!
2015. jún. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a választ.de nekem amúgy nem kell a kémény.vissza bonthatom a tető alá?
2015. jún. 2. 16:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
de miért akarod visszabontani? nincs jó helyen? ... így vetted a házat, ha most azt mondják az ellenőrzéskor, hogy nem ok! és bontani kell, ráérsz akkor ... nem a te bűnöd, hogy ott van
2015. jún. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok! Természetesen vissza, nek kell hozzá engedély! Így nem kell fizetned sem, mert nem használod!
2015. jún. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2-es hozzá szóló.De igazából jó helyen lenne el is férne tőlem de attól félek hogy jól meg büntetnek hogy lehet hogy nem szakszerűen van vissza húzva.

Vagy ha ki jönnek ellenőrizni nem egyből büntetnek?

Bocs de amatőr vagyok e témában.

2015. jún. 2. 22:58
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó tanácsokat kaptál! Először felszólítanak, ha szabálytalan lenne. Nem büntethetnek meg olyanért amit nem te követtél el.
2015. jún. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!