Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Neki mernétek állni építkezni...

Neki mernétek állni építkezni ezekkel a feltételekkel?

Figyelt kérdés
Van 10 millió készpénzem, 3 év múlva jár le a fundamenta amire durván 5 milliót tudunk felvenni, mivel szülőknél lakunk havi 130 ezer körül tudunk tisztán félrerakni. Lenne egy telek eladó, ami 3 millió, összközműves, van rajta egy jó állapotú alap felhúzva pincefalazóval a földszintig. Egy szintes házra gondoltunk, ami max 2 szobás, 80-90 négyzetméter hasznos alapterületű. Fűtés gáz és központi lenne. Garázs nem lenne benne. Max 3-4 éven belül szeretnénk felhúzni. Van rá esély szerintetek, vagy inkább egy használt reálisabb lenne?
2015. jún. 15. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Lehet. De a gáz felejtős, kazánnal tevezz ha jót akarsz magadnak, a fa sokkal olcsóbb.
2015. jún. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Ha a rendelkezésedre álló 15 millióból 3-4 éven belül... akkorra az infláció miatt ez a pénz jó esetben is csak a 60-70 %-át fogja érni... cca 10 milliót.


Mivel engedélyeztetett kiviteli terv nélkül biztosan nem fogsz tudni rá építkezni, célszerű lenne egy tervezőt megkérni, csináljon egy hozzávetőleges költségvetést, ill. nézze meg a telket, szabad-e, érdemes-e pont azt megvenned????


Egyébként a helyedben a "vegyes tüzelésű kazánt" rakatnám bele, és akkor mindig éppen azzal a fűtesz a következő évtizedekben, amelyik tüzelő akkor olcsóbb.

2015. jún. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a fa sokkal olcsóbb, de nem mindenkinek megfelelő. Nekem sem lenne az, reggel elindulunk dolgozni, délután 4-5 körül érünk haza, addig nem lenne fűtés, hazaérkezés után begyújtás, nem 10-20 perc, míg felmelegszik a ház, ott még jó ideig nem lehet fürdeni, stb. Laktam olyan házban, ahol volt gáz és vegyes kazán is. A fa sokkal melegebbet ad, ez tény, de nem lehet szabályozni, sokszor ha megpakoltuk, felment 28 fokra, izzadtunk. A gáz sokkal kényelmesebb, de nem olyan a hőérzete. Abban sem vagyok biztos, hogy sokkal olcsóbb a fa.


10 millióból egyébként simán nekiállnék építkezni, 7-ből megveszed az építőanyagot + kifizeted a mestert, lehet nem lesz kész teljesen, de ez nagyon sok mindenre elég, mert nem lesz olyan nagy az a ház.

2015. jún. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
62%
Manapság 10 millával nem lehet neki állni építkezni. Max akkor lenne rá halvány remény ha a telek közművekkel már a tiéd lenne. Ha ebből megveszed 3 ért a telket a 7 millából nem lesz kész tuti. Nekem 5 éve 9 millába volt egy kb ekkora a telket közművekkel örököltem. Rajta pici ház plusz toldottam. Így jött ki kilencre de használt cserépre futotta csak és sok minden magam csináltam. Inkább vegyél használtat azt rakd rendbe.
2015. jún. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azért írtam h 3-4 éven belül, mert addig évente minimum 1 vagy 1,5 millió körül félre tudnék tenni, ami persze elmenne de az építkezésre... Akkor a 10 millióhoz durván 4 millió körül hozzájönne a 4 év alatt, plusz addigra lejárna a fundamenta is. Elég nehéz ezt eldönteni. felénk egy normálisabb használt ház, ami nem vizes, nem salétromos, kb 25 30 éves kétszintes 14-18 millió között mozog. Ha így nézem akkor meg jobban járok ha építkezek, mégsem egybe kéne a pénz. De azis igaz hogy az építkezés sem egy leányálom. Jó tanácsokat szívesen elfogadok.
2015. jún. 15. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:
12%

Jól számolsz matematikailag, de vedd figyelembe az inflációt is!!! Addigra az a 10 milla, ami most van, csak a jelenleginek a harmadát fogja érni!!! És amit közben hozzá-rakosgatsz, azzal együtt lesz meg az a pénz, aminek a vásárló-értéke kb. annyi lesz, mint most a 10-nek!

Kockázatos!

2015. jún. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az inflációt hajtogató emberkék figyelmét felhívnám arra az apró tényre, hogy, az utóbbi időszakban nem igazán jellemző az inflálódás, főleg nem olyan mértékben, mint ahogy írják. Azt szintén figyelembe kell venni, hogy gondolom lekötött betétről lehet szó, és nem dunyhahuzatba van tartva a tíz misi, molyirtóval befújva. Az az infláció követésen túl még némi hozamot is jelent, úgyhogy ezek miatt az okok miatt én biztosan nem vetném el az építkezés lehetőségét. Azzal viszont nagyon egyet tudok érteni, aki azt javasolta, hogy számoltass egy költségvetést a tervezővel. Ha a használatba vételi- lakhatási engedélyig el tudsz jutni a rendelkezésre álló pénzedből, akkor nem is muszáj pakkra befejezni, hiszen ha hagyod húzódni egy-két évet, ismét fogsz tudni annyit félrerakni, amiből aztán később be tudod teljesen fejezni.
2015. jún. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy jött ki hogy 5 év alatt 10 milla a harmadát fogja érni? Ha feje alatt tartaná se veszítene ennyit az értékéből . Gondolom a Quaestornál voltál gazdasági tanácsadó.
2015. jún. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!