Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan tudom gazdaságosan...

Hogyan tudom gazdaságosan átalakítani meglévő gázkazán-radiátoros fűtésem elektromossá?

Figyelt kérdés

Napelemeket szereltettem fel, ezért szeretném leváltani a gázfűtést elektromossá. Adott:

25 nm szoba 200*60 cm-es radiátorral

26 nm konyha/étkező 200*60 cm -II-

8 nm fürdő 80*60 cm -II-

Elektromos kazánnál olcsóbb megoldást keresek. Lehetséges-e kb 20 literes tartályba szerelt 2 db 3 kWh fűtőbetéttel (turbósított bojler) kiváltani a kazánt? Keringtető szivattyú és nyomáskiegyenlítő tartály van. Amennyiben megoldható, milyen megbízható vezérlést ajánlotok, hogy ne váljon vízforraló a tartályból?

Esetleg van jobb megoldás? Előre is köszönöm a választ.



2015. jún. 19. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak egy gyors fejszámolás:

Eddig működött nálad egy legalább 12 kW-os gázkazán (vagy nagyobb), amit ki akarsz váltani fele akkora fűtőbetéttel. Ha az elektromos fűtőbetét hatékonyabb is, biztos, hogy elég lesz kifűteni a lakást?

Télen amikor fűteni akarsz, szerintem pont akkor a legalacsonyabb a napelemek hatásfoka.


Hogy ne legyen vízforraló a termosztáton kívül védőkapcsolót és túlnyomás szelepet érdemes beépíteni. A vezérlés meg egy panel 1-2 relével.


Szerintem.

2015. jún. 20. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

keress ion kazánt, jobb a hatásfoka, nincs benne fűtőbetét ami kiég, valamint kicsi és kiegészítésképpen szinte akárhova beépíthető a rendszerbe.

csőtermosztát, szobatermosztát, ÉV relé, alap egyszerű vezérlések.

[link]

2015. jún. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az ionkazán jó felvetés.
2015. jún. 20. 20:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Feltáplál a napelemes rendszered a hálózatra? És éves elszámolás van?
2015. jún. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, 25-én cserélik az órát. Az öcsém jó tapasztalata miatt rendeltem én is az 1 fázisra köthető maximális 5kWh-s rendszert. Neki 4,5 kWh-os van 20kWh elektromos kazán segíti a gázkazán munkáját. Ő 90 m2-t fűt, nekem kb 56-ot kellene, lehetőleg gáz nélkül. Akár úgy is, hogy a szoba (25m2)legyen 21-, a konyha/étkező 16-18 fokos, a fürdőben pedig szieszta rásegítés fürdésidőben.
2015. jún. 22. 17:43
 6/7 anonim válasza:

én is ezen gondolkozok. Ion kazán vagy indukciós kazán?

Az 5kw-os rendszerrel nyáron termelés marad annyi, hogy télire a fűtésre is maradjon. Szerintem.

2015. nov. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Öcsédnek mennyire kell használni a gázt? Mennyire váltja ki a fűtést?
2015. nov. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!