Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kell terveztetni melléképület...

Kell terveztetni melléképület vagy garázs tető cseréjét? Bemásolná nekem valaki az erre utaló konkrét sorokat ha igen?

Figyelt kérdés
2015. júl. 13. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:

A tartószerkezetek megbontása és építése mindig engedélyköteles. Ha a teljes tető vázszerkezetet bontod és építed akkor terveztetni, engedélyeztetni kell.


Ha csak héjazatot cserélsz, ahhoz nem kell engedély.


Tetőtér beépítéshez viszont igen!

2015. júl. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bemásolná nekem valaki az erre utaló konkrét sorokat ha igen?
2015. júl. 13. 20:19
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Persze, jó dobálózni a szavakkal ha nem a saját pénzünkről van szó.

Őszintén mennyibe jön a terveztetéses hivatalos tető cseréje egy 6*5ös garázsnak?

Meg akkor már nem is tehetsz rá amit akarsz, nem építheted meg magad.


Mégis mi a következménye ha feketén csinálja meg?

Maximum akkor lehet gáz ha a szomszéd feljelenti..

2015. júl. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha jóban vagy a szomszédaiddal, (nem akadékoskodnak, és nem szaladnak feljelenteni, ha ilyet látnak) építsd meg nyugodtan. Ez egy melléképület, amit nem országos, hanem a helyi rendezési terv, illetve helyi építési rendelet szabályoz. Ha hasonló paraméterekkel építed meg, mint az előző tető, a kutyát nem fogja érdekelni szerintem. Egyébként erősen valószínű, hogy csak bejelentésköteles a dolog, ahol sem tervezés, sem engedélyeztetés nem szükséges.
2015. júl. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!