Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen munkát végezhetek el a...

Milyen munkát végezhetek el a házam építésénél?

Figyelt kérdés

Szeretnék építeni egy könnyűszerkezetes hétvégi házat. A kérdésem a következő volna: saját kezűleg milyen építési folyamatot végezhetek el rajta, Épület és Bútorasztalos végzetségemmel.

(Gyanítom, a kőműves munkákat nem végezhetem el, de famunkákat elvégezhetem e? pl: falazat)



2015. júl. 23. 02:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Már miért ne végezhetnéd el?

Kérsz tanácsot egy kőművestől az alaphoz, esetleg segít a kimérésben, csövezésben, ha lesz vizes blokk. A többit meg simán megcsinálod egyedül is.

Egy ismerősöm egy egyszobás téglaházikót bővített két szoba, tároló, színre. építőfából, gerendákból megoldotta a vázat, OSB ből csinált falakat, közé pedig gyapottal szigetelt. Födém is OSB, bentről hungarocelllel ragasztva, kintről bitumenes hullámlemezzel fedve. Nyilván nem az örökkévalóságig tart majd, de egyszerűen felépíthető.

2015. júl. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Azért egy lakóház más kategóriába tartozik, kedves első.

Kérdező, valójában bármilyen munkát elvégezhetsz, ha a felelős kivitelezővel meg tudsz egyezni. Ő adja ugyanis a nevét, az aláírását, és őt fogják elővenni bármilyen későbbi bajság miatt.

2015. júl. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Építési engedély köteles!

E-napló + felelős műszaki vezető kell.

Már nem lehet kalákában házat építeni.

A naplóba még azt is fel kell tölteni, hogy hány ember végzi a munkát, és melyik szakembernek mire van jogosultsága (szakmai szám szerint).

Mivel kevés az építkezés az építésfelügyelet mindenhová kimegy ellenőrizni (főleg úgy, hogy be sem kell jelenteni az építkezés megkezdését "rálát" az ÉTDR-re (engedélyezés) és az e-naplóra is).

2015. júl. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Helyesbítek!

Miquelnek igaza van így meg lehet oldani, csak találni kell egy ilyen kivitelezőt.

2015. júl. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Ja, bocs, azt hittem hétvégi házról van szó. Valamiért.
2015. júl. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk az olyan munkáknál, amik statikailag nem veszélyeztetik a házat (burkolás, csőszerelés, stb) bízvást lehet alkudni.
2015. júl. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!