Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Jo-e a Fénycsatorna (Velux...

Jo-e a Fénycsatorna (Velux vagy van mas)? NEm peneszedik-e be a fodem, vagy melegiti tul a szobat nyaron?

Figyelt kérdés

Szeretnenk egyet, de milyen aron? Eleg borsos, es meggondolando, hisz a teteon elmeletileg lehetne egy hohid, az meg vezethet peneszedeshez is, raadasul ott, ahol nem is latszik (plafon szigetelve van kozetgyapottal). Esetleg mivel behozza a fenyt, nyaron nem melegit-e nagyon, telen meg nem szokik-e ki a meleg?

Mik a tapasztalatok???


2015. aug. 17. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:

én teljesen feleslegesnek tartom.

pár helyen láttam, meg anno csináltunk párat modern házaknál, mármint a tetőn lévő munkálatokat, de mikor kész lett, érdemleges fényt nem nagyon nyújtott.

én úgy gondolom ez is ilyen "luxus" dolog, ami az új házaknál már eleve bele van tervezve a lakótérbe, és elmondhatják az emberek, hogy náluk van ilyen is.

mert amennyi természetes fényt beenged, az annyira csekély, hogy kiváltom inkább egy 5W-os LED-es fényforrással, aminek a fogyasztása kb egyenlő a nullával.

olyan helyeken van talán értelme, ahol hosszú folyosók vannak, mondjuk új többlakásos társasházaknál, és beraknak pár ilyen fénycsatornát.

azt, hogy ilyen utólagos beépítésnél milyen hőhidak keletkeznek, az csak azon múlik mennyire ért hozzá az aki beszereli.

azért valljuk be, a Velux nem arról híres, hogy olyan szar szigeteletlen dolgokat gyártana.

2015. aug. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tenyleg? Nekem meg azt mondtak, hogy akkora fenyt adott egy furdoszobaban, hogy szinte fel sem kellett kapcsolni a lampat este! (persze gondolom, felhotlen telihold volt)es megsem ad akkora fenyt...?


Koszonom a valaszt!

2015. aug. 18. 09:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi tervezőnk rendszeresen betervezi olyan helyiségekbe amiknek nincs természetes fényforrásuk. Éjszaka nem világít. Nem is értem a felvetést... A sufni ablakon éjszaka jön be világosság? Nem. Viszont képzelj el egy fürdőt, kamrát, ahol nincs lehetőség ablakot beépíteni. Na ott jön jól a fénycsatorna. Belépsz nappal és a sötétség helyett a fény fogad. Mintha égne a lámpa. Ennyi. Éjjel meg felnyomod a villanyt. Mint a sufniban. Kapische ? :)
2015. aug. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hallottam rola, de nem ismerem.

Vegulis egesz kicsi az atmeroje es tavol is van onnan ahova fenyt visz. Mas kozvetlenebb tapasztalom nincs,azert kerdezek.


Azt senki nem mondta, hogy vilagit! ;)


Aki nalunk festett mondta, hogy ahol elottunk dolgozott a furdoszobaban volt 2 fenycsatorna, es annyira vilagos volt, hogy azt hitte, nem oltotta el a lampat...


Akkor annyi fenyt enged be amennyit eppen kap es talan rosszabbul mint egy tetoteri ablak (kissebb es nem kozvetlen nyilas)???


Hiaba, a helyseg megsem lesz olyan vilagos, mintha ablaka lenne, csak mintha egne a lampa?(kiv. ha esik ;)

feny Kapische meg nem ische? ;)))


Tenyleg! A HO nem ul meg rajta???


Peneszedesrol, hohidakrol valami tapasztalat?

....................................................

Mi tulajdonkeppen egy fodemet huznank a lepcso fele amalybe tennenk uveget. Ezen keresztul remenykednenk, hogy a feny megtalalja utjat a folszintre (a padlason csovon, majd atvilagitva a felso szinten keresztul).

Ugy kepzelem, hogy gyonyoru fenyoszlop ereszkedne ala, dehat ha csak egy lampa fenyet kell elkepzelnem ami lekacsint 6 meteren at...

2015. aug. 23. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!