Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyezetfűtésről valakinek...

Mennyezetfűtésről valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Gépész nagyon javasolja a hálószobákba önmagában a mennyezetfűtést, a hideg burkolatú helységekbe pedig a padlófűtést, mennyezetfűtéssel.

Állítólag ez a rendszer a későbbiekben hűtésre is alkalmas lenne.

Én kicsit kételkedve fogadom ezt a mennyezetfűtés dolgot. Valakinek van saját személyes tapasztalata róla? Esetleg ismerősöktől visszajelzés?



2015. szept. 16. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Te jó ég. Mi jöhet még? Tetőgerendafűtés? Vagy cserépfűtés? Felejtsd el ezt a marhaságot. Radiátor+padlófűtés egy teljesen jó és bevált módszer. Egy jól elhelyezett légkondi, és jó szigetelés pedig tökéletes hűtést ad. Nem kell baromságokba belemenni, ami csak a problémát szül.
2015. szept. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 plajer tibor ***** válasza:
mennyezet fűtés egy komolyan tervezett fűtési rendszer, előfordulhat, hogy nem elég nagy a felület és mégis kell a radiátor is. Vigyázni kell a hogy hová akarsz utólag a plafonba fúrni vagy szerelni. Az oldalfal fűtés még kötöttebb. A mennyezet hűtés már érdekesebb dolog, főleg aki nem bírja klímát.
2015. szept. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Felejtsd el ezt a marhaságot. Radiátor+padlófűtés egy teljesen jó és bevált módszer."


Radiátor? Padlófűtés? Felejtsd el ez a marhaságot a konvektor jó és bevált módszer. Várj.. konvektor? Felejtsd el ez a marhaságot a kálya jó és bevált módszer... Kályha? Felejtsd el ezt a marhaságot, egy kandalló minden szobába jó és bevált módszer..


Fejlődünk ugye.

2016. jan. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tisztelt #3!

Esetleg a kérdéssel összefüggésben tapasztalat?

Bár már szinte mindegy. Eldöntöttük, hogy az lesz. Ha kész a kivitelezés (cca. 1 év) leírom a tapasztalatokat.

Egyébként a kandalló biztos nem a legjobb megoldás. Szerintem szoba közepére egy tábortűz, és még a szalonnasütés is meg van oldva!

2016. jan. 7. 11:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Személyes tapasztalatom sajnos nincs, ismerősöknél van, nagyon szeretik és bevált, nincsenek radiátorok, nagyobb a komfort érzet és valóban, megfelelő rendszerrel hűtésre is lakalmas. Nálunk is ez lesz, geotermikus hőszivattyúval.
2016. jan. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én a geotermikusra nem vállalkoztam, marad a gázkazán, esetleg későbbiekben vegyes tüzelésű rásegítés. Mikor lesz a kivitelezés?

Esetleg Te is visszajelezhetsz, hátha mások is kedvet kapnak (már ha jók lesznek a tapasztalataink).

2016. jan. 7. 21:28
 7/10 anonim válasza:
Sziasztok. Engem nagyon is érdekelnének a tapasztalatok, így jó pár év után. Megírnátok, hogy mennyire vált be? Köszönöm!
2021. aug. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Írtam neked privátot!
2021. aug. 4. 00:30
 9/10 drewpete válasza:
Sziasztok! Engem is érdekelne a mennyezetfűtéssel való tapasztalatatok. Lakásfelújítás előtt állunk és egy gépész ezt a fűtés-hűtés rendszert javasolta. 1 hónapon belül, sajnos el kell döntenem mely fűtés rendzser mellett teszem le a voksomat. Kíváncsi lennék, aki már beszereltetett ilyet, mi a tapasztalata. Megköszönném ha megírnátok. Köszönöm.
2022. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Engem is érdekelnek a tapasztalatok! Kérlek titeket, írjátok meg!

Köszönöm.

2023. aug. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!