Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Műanyag nyílászárot szeretnék...

Csintalan Gergo kérdése:

Műanyag nyílászárot szeretnék cserélni, a régi fa ablak helyére, ez egy 160x140 ablak, de mi egy 150x 150 re szeretnénk cserélni, kell e emiatt áthidalót cserélni?

Figyelt kérdés
2015. szept. 24. 05:49
 1/7 Ügyet Lenke ***** válasza:
58%
nézesd meg szakemberrel, hogy a szélein mennyit kell bontani s megtudod...
2015. szept. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TappancsMancs ***** válasza:
Szakember tudna pontosat és még neki is kiderülhet valami bontás után. Amit valószínűsíteni lehet a méretekből az az, hogy a 140-es részt +10 vagy +5 +5 cm-rel ki kell bővíteni. A 160-at meg kipótolni 10 vagy 5-5 cm-rel. Egyik sem túl nagy munka de valamennyit elkér érte.
2015. szept. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

A méretek megadása úgy szokott történni, hogy vízszintes x függőleges.


Tehát ezt a gondolatmenetet köve, a szélességgel nincs gond, kőműves kitölti azt az 5-5 cm-t a két oldalon. Magasság kérdésben viszont 10 cm plusz lenne, amit ki kellene mérni. Nyilván ha felfelé bővítesz akkor áthidaló csere kell, ha lefelé, akkor pedig arra kell figyelni, hogy a radiátor nehogy kinézzek az ablakon, mint a szomszédunknál

2015. szept. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogod megbánni a cserét ? Én eddig minden ilyen csere után azt hallottam, hogy penészedés indult meg a lakásban a megemelkedett páratartalom miatt.
2015. szept. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:

A nem tökéletesen záródó régi ablakok egy rendkívül kicsi de folyamatos szellőzést csináltak. Erre vannak a modern ablakokban eleve az ablak szellőzők, de vannak utólag beszerelhetőek is. Ez senkit se tartson vissza csak gondolni kell a megoldásra is.


[link]

2015. szept. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddig küldött válaszokat.Helyesbítenem kell a mérete:szélesség:140 Magasság:160.elnézést kérek ha nem jól tettem fel a kérdést.
2015. szept. 24. 13:56
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
A 2-esben én is valahogy furán írtam. Így szerintem betenne felülre vagy alulra egy toldást és csóki, az áthidaló meg tartja ami fölötte van. Áthidalót akkor kéne újratenni ha azt ki kéne venni. Gondolom felül lesz 10 cm helyed oda esetleg tehetsz valaimi roló/árnnyékoló félét vagy ablakszellőzőt.
2015. szept. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!