Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Villanyszerelők! Ilyet lehet,...

Villanyszerelők! Ilyet lehet, szabályos-e? A elosztó táblából 2,5 MM2 vezeték menne 16A-ra biztosítva, az egyik ága a konyhába menne, a másik a szinbe de oda csak egy kismegszakítós konnektort raknék ami csak 10A-ra lenne méretezve.

Figyelt kérdés

Tehát gyakorlatilag a konnektorig 16A menne, de ott lenne a megszakító és max 10A fogyasztót lehetne rákötni. Gyakorlatilag méretezve lenne. Igy egyszerűbb mert elég 1 kábel (sok méterre kevesebb.

Tudtommal lehet igy mert csak annyi Amper megy a kábelbe amennyi kell, tehát ha a konyhában megy a 16A fogyasztó a szinbe meg mondjuk egy 1A lámpát rakok be akkor azon az ágon csak 1A terhelés van? Szóval nem ég le



2015. szept. 30. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Ez tűzvédelmi szabályzás nem szabályos. Ez különben nem szabályos
2015. szept. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
Csak annyi amper megy a kábelbe, amennyi kell :-) és persze, nem ég le. Hmm... Ezek után már csak abban reménykedem, hogy villanyszerelővel szeretnéd megcsináltatni. Isten őrizz, hogy megbántsalak, de nekem túl sok lett az aggályom a kérdésedet olvasva, és nem merek tippet adni, ha te magad szeretnéd kiépíteni ezt a rendszert. Ismerős villanyszerelő nem lenne a környéken, akit meg tudnál kérni?
2015. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Ha wagoval, vagy sorkapoccsal kötöd össze, és nem "repkötéssel", akkor semmi gong vele.
2015. szept. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem én csinálom, csak érdeklődök amolyan otthoni körülbelüli költségtervezés.
2015. szept. 30. 20:43
 5/10 A kérdező kommentje:

Egyébként ilyen megszakítós konnektorra gondoltam, gyárira nem "házibarkácsra"

[link]

2015. szept. 30. 20:45
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
megfelel. a 2,5mm2 amúgy is többel terhelhető mint 16A.
2015. okt. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
annyit mondok neked, hogy ha ezzel a megszakítós dug aljzattal azt szeretnéd kikerülni, hogy csak azt kapcsolja le ha esetleg zárlat keletkezne, nem, az egész ágat a villanyóra szekrényig, mindent lever zárlat esetén.
2015. okt. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem azért akartam hanem mert pl a színi konnektorról akartam dugni a fűnyirót meg egyéb hasonló gépeket. Igy oda ha véletlen bármi baj lenne (vezeték elvágás, szakadás stb) akkor oda nem akarok 16A-t engedni csak 10A maxot. Bár lenne Fi-relé is de jobb a békesség. Igy amit irtam kérdésben igy ennek annyi haszna lett volna hogy kevesebb kábel kell
2015. okt. 2. 12:46
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Ez így rendkívül kusza amit leírtál. A 2,5mm2-es réz vezeték 16A-re biztosítva megfelelő. Fi relé meg kötelező! Dugaljról ritkán fűzűnk tovább másik áramkört. Ha minden kötés megfelelő, megfelelő képzettségű, végzettségű szakember megcsinálja szakszerűen akár még működhet is, de egy konyhát meg egy fűynírót egy áramkörre kötni elég furcsa, de semmi nem tiltja. Ilyen kis távolságon belül a 16A-es és a 10A-es kismegszakító csak koordinált esetben lesz zárlati kioldásra szelektív, de ezt megfelelő tervező tudja méretezni.
2015. okt. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. okt. 9. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!