Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Azbesztes hullámpalába lehet...

Azbesztes hullámpalába lehet fúrni?

Figyelt kérdés
Van egy fémvázra épített tető, amin azbesztes pala van, de semmivel nincs rögzítve, csak a saját súlya tartja, minden évben lejjebb csúszik, és egy bottal tolom vissza, idén szeretném rögzíteni, át lehet fúrni, vagy eltörik? Illetve rá lehet állni, elbírja a súlyomat?
2015. okt. 1. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Én a 110 kilómmal ráállok a 20 éves magyar hullámpalára és nem törik el. Simán ki lehet fúrni fémfúróval nem törik el, bár a fúró élét rendesen kiszedi. Az ütvefúrót nem ajánlom, az eltörheti, főként ha öreg a pala.
2015. okt. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Azbesztes cuccokat én nem fúrogatnám, mert nem kell sokat belélegezni a tüdőrákhoz.
2015. okt. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gomzoli ***** válasza:
Kőhöz, betonhoz való fúrószárral könnyen átfúrható, de - ahogy más is írta- semmiképpen sem ütvefúróval! A leendő csavar alá tegyél vastag gumialátétet, így beázni sem fog a furatnál.
2015. okt. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

vídiás fúróval könnyen átmegy, az ácsok a kalapács hegyes végével kilyukasztják ki. a tetőléc területére lépj, akkor elbír. de a biztonság kedvéér én tennék a láb alá egy szélesebb deszkát.

tüdőrákos meg nem leszel tőle, mert az ácsok már kihaltak volna régen.

2015. okt. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Nekünk a hátsó kert kerítése hullámpala volt, leásott oszlopokhoz volt rögzítve, néhány lyuk volt rájuk fúrva, és úgy voltak odadrótozva az oszlopokhoz. Így vettük a házat.


Én palatetős házban nőttem fel. Nálunk falun még minden 2. házon pala van. És érdekes módon abban öregedtek meg az emberek, 80 éves nénikék laknak benne. Semmi bajod nem lesz tőle, fel van fújva ez a téma. Ha egy alkalom pala-fúrástól rákos lennél, akkor egy szál cigitől is rákos lennél, márpedig 1000 emberből 999 kipróbálja a cigit. Pánikkeltés ez is, semmi bajod nem lesz tőle, csináld nyugodtan.

Kevesebb kárt fog okozni, mint a benzingőz, amit nap mint nap beszívsz.

2015. okt. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
2015. okt. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindent ki lehet fúrni ,csak megfelelő szerszámzat kell hozzá .
2015. okt. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
2015. okt. 2. 20:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!