Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » SOS, pince ázás! Hogy lehet...

Leo432 kérdése:

SOS, pince ázás! Hogy lehet ezt a problémát megoldani? Részletek lent.

Figyelt kérdés
A pincén átmegy egy csatornacső ami a kert felől a tetőcsatorna vizét vezeti az utcai csatornába. Ahol ez a csatornacső bejön a kert felől a pincébe, ott valószínűleg megsérült/kipergett a cső körüli szigetelés, mert kb. egy hete, ha esik az eső, a cső mellett folyamatosan folyik be a víz a pincébe. A pince fala tégla. A csövet kb 20 éve vezették át a picén, akkor vettük és újíttattuk fel a házat. Próbálkoztunk azzal, hogy telenyomtuk a cső körül purhabbal, de nem használt. Hogy lehetne megszüntetni az ázást? Nagyon SOS, a pincében van a kazán és a vízmelegítő.

#szigetelés #beázás #pince #ázás #szigetelési #szigetelési probléma #víz befolyik
2015. okt. 12. 12:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Így látatlanban valószínűbb, hogy a cső sérült meg. De lehet, csak eldugult és szétcsúszott valahol. Mindenképp hívj szakikat, a purhabozás értelmetlen, nem erre való. Fel kell tárni a csövet és szerintem cserélni egy szakaszon. Aztán lehet helyreállítani a károkat.
2015. okt. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Milyen fajta szakikat hívjak, úgy értem milyen foglalkozásúakat? Bocs hogy ilyen butaságot kérdezek, nő vagyok, nem értek az ilyen dolgokhoz. Amikor először befolyt a víz (persze vasárnap, mikor máskor), elkezdtem vízszerelőket hívogatni a kerületi Kisokosból akik úgy hirdették magukat hogy hétvégén is jönnek, és mikor elmondtam, mi van, mind azt mondta, hogy ez nem víszerelési probléma. Egyébként a cső körül a falnál látszottak a régi szigetelés darabjai.
2015. okt. 13. 06:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!