Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gipszkarton hangszigetelése?

Gipszkarton hangszigetelése?

Figyelt kérdés

Adott egy gipszkarton fal, a két réteg között sima niecell van. Hangszigetelés szempontjából pedig siralmas.

Erre szeretnék valamiféle hangszigetelést, de kérdés hogy milyet?

Gúglit ismerem, keresgéltem, van rengeteg lehetőség, de egyik sem olcsó és em tudom melyik, vagy mi lenne a jó megoldás.

Ha elég kedvező az ár akár még a falat is leszedem az egyik oldalt.

Gondoltam a kőzetgyapotra, ezzel mennyivel lenne jobb mint nikecellel? (érdemes-e ezért szétbontani)


Vagy milyen alternatív megoldások léteznek?

Minden ötlet érdekel.


2015. okt. 21. 10:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A nikecell-nel kb. a puszta levego is jobb lenne. A kozetgyapot nagyon jo megoldas, az egyik oldalon sajnos le kell bontani hozza a falat, de utana... eg es fold lesz. Az utolagos szigeteles (marmint a kulso, megbontas nelkuli) csak felmegoldas.


Olvasgass itt kicsit: [link]

2015. okt. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ettől féltem :(

Na de akkor ma veszek is kőzetgyapotot, hétvégén meg nekiesünk.


A cikkben amit linkeltél írják hogy a fal és a tartószerkezet között rugalmas kötés kellene hogy legyen.

Boltban láttam ilyen öntapadós polifoam csíkot, az jó lehet erre a célra?

A tartó fára ráragasztani, a gipszkartont pedig erre csavarozni.

Bár ez gondolom mindkét oldalon hasznos lenne, de az egyiket semmiképp nem akarom piszkálni.


A másik kérdés:

Egy, kb 8nm-es válaszfalról van szó, 48mm-es fa vázzal. Ehhez milyen vastag kőzetgyapot kell? Vagy hogy van egyáltalán megadva a vastagsága? Mert egy eléggé összenyomható anyag.

Vagy érdemes két rétegben betenni? (ezt a falban lévő sok-sok cső és szerelvény miatt egyszerűbb lenne)

2015. okt. 21. 12:52
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem 50 mm elég lesz,és ahogy én tudom az öntapadós csíkot a külső falak és a szerkezet közé húzzák és nem a gipszkarton és szerkezet közé.
2015. okt. 22. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!