Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Most költöztünk egy kertes...

Most költöztünk egy kertes házba nagyon szép beépített cserépkályha van a két szoba között, csak egy a baj vele kegyetlen büdös mintha fing szagot árasztana, ha be van gyújtva mitől van ez? Más is tapasztalt ilyet. SOS!

Figyelt kérdés
Talán amonia vagy nem tudom milyen szag,egyszer a kislányom lett meggyanúsítva mert még pelenkás ,hogy ő büzölte tele a szobát biztos bekakilt,de nem volt a pelusba semmi akkor rájöttünk a cserépkályha büdös ha ég,rendes fával tüzelünk ,semmi olyat nem égetünk ami okozná.Kicsit félek nem-e valami gáz jön vissza esetleg veszélyes lehet.

2015. okt. 21. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:

Hívjatok hozzá kályhást!

Kérdezz körbe a faluban ki dolgozik ebben!

2015. okt. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A helyi boltos azt mondta biztos valami olyat tüzeltek benne ,majd elmegy a szaga,de nem ment el eddig. Nem ismerem még a falusiakat 2 hónapja lakunk itt. Nem ismerek kályhást,de lehet nézek valakit. De jó lenne ha valami kiinduló pontom lenne ne vágjanak át.
2015. okt. 21. 21:28
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Az ammónia meg a fing-szag erősen eltérő. Az ammónia az erjedt vizeletből származik és elsősorban férfi vizeldék táján észlelhető, a szellentésnek meg inkább záptojás szaga (kénhidrogén) szokott lenni. Kérdés, hogy a kémény ki lett-e tisztítva. Azt tudom elképzelni, hogy madárürülék rakódott le és abból származhat a szag.
2015. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak a férjem pucolta ki,rengeteg kormot kivittünk ,kéményseprő nem tudom mikor szokót jönni. De lehet ez okozza! Ami nekem fúra hogy a tetején nincs cserép ott nem kellene olyan cserépnek lenni mint az oldalán?
2015. okt. 21. 21:48
 5/8 anonim válasza:
Attól függ van búbos, meg lapos cserépes fajta is. A szag valószínű helytelen anyag égetése miatt van. Vagy baromi régen rakták át a kályhát és már rég aktuális lenne, elhasználódott.
2015. okt. 22. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

akkor elmondom a puksi szag honnan ered.


valószínűleg az évek folyamán vizes fát tüzeltek benne kis huzaton, vagy pedig barna szenet.

miért baj a vizes fa?

mert az égés folyamán kicsapódó vízpára az égéstermékkel (füst) keveredve egy fekete trutyit képez, ami nem más mint kátrány.

ez trutymák szépen lecsapódik a samott belsején, és mivel a kályha nagy valószínűséggel nem szakszerű habarccsal lett felépítve, így az idők folyamán ezt a trutyit beszívja a fuga, majd szépen lassan átitatja és elkezd bűzölögni.

olyan is szokott lenni, hogy ha már nagyon el van használódva, hogy fekete lé folyik ki a fugák között, ugyan ez előfordulhat lakótérben helyezkedő kéménynél, mikor mondjuk a válaszfalba van falazva.

és egyszer csak elkezd bűzölögni, majd bebarnul a vakolat meg a festés, extrém esetben elkezd szintén folyni a falból a fekete puki szagú trutyi.


ez minden esetben a helytelen tüzelés miatt van!

mint írtam vizes fát égetnek kis huzaton, és vizes füstnek van ideje lecsapódni.

vagy pedig barna szenet, és már írom is ez miért baj:


ennek a vizes lének, vagy barnaszenes fűtésnek, van egy nagyon nagy hátránya, mégpedig az hogy az égés folyamán elég sok nemkívánatos anyag is felszabadul, szén esetén rengeteg kén, ennek a szagát érezni lehet az utcákon is, mikor enyhe puksi szag terjeng , nos ez a kén szaga.

égés közben széndioxid, kéndioxid, szénmonoxid stb keletkezik, na már most tudjuk hogy pl a széndioxidot ha vízben feloldjuk, akkor lesz fincsi szódánk, de egyébként ez a szódavíz azért csípi a szánkat, mert gyenge sav.

ilyenek a szénSAVas üdítők is.


na tehát, a fentebb felsorolt oxidok, amik lassú, teljesen hatékonytalan égetés közben keletkeznek, vízzel keveredve gyenge savat képeznek, amit a kályhánk nagyon nem szeret, ugyanis kimarja a kötőanyagot az elemek közül, és utat ad a puki szag kijutásának.


a problémáddal sajnos semmit nem lehet kezdni, szét kell szedni a kályhát, menthető akkor újra rakatni.

sajnos sokan nem tudják, hogy a közhiedelemmel vizes fát nem jó tüzelni, mert idővel ez lesz az eredménye.

egészségre nem káros a bűz, viszont soha nem fog elmúlni.

mindenképp újra kell rakatni, vagy végleg megszüntetni.

2015. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"a kislányom lett meggyanúsítva mert még pelenkás ,hogy ő büzölte tele a szobát biztos bekakilt,de nem volt a pelusba semmi"


Ősrégi trükk. Apu volt.


egy másik apu

2015. okt. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Én sztem èlveznèm azt a szagot mivel a pukièrt oda vagyok 😀
2020. nov. 29. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!