Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy 25kW faelgázosító melléj...

Egy 25kW faelgázosító melléj 1000L vagy 800L puffer tartály legyen.1 kW=50L a szabály, de én egy 300L indirekt tartályt is terveztem az 1000 L-es melléj?

Figyelt kérdés

2015. nov. 13. 05:48
 1/7 anonim válasza:
Milyen a fűtési rendszer radiátor vagy padlófűtés vagy falfűtés?
2015. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
esetleg egy kombi tartály? (nem olcsó)
2015. nov. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ilyen: [link]
2015. nov. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1000l puffer nagyjából 70kWh -t tud betárolni. Ez alapján be tudod lőni a pufferméret igényedet. Ha nincs különösebben hőszigetelve a ház akkor 1000l még egy éjszakára sem biztos hogy elég (nyilván ház méretétől is függ).A fűtési rendszer fajtája tök mindegy. Radiátornak mindegy a hőfok padlófűtéshez/falfűtéshez meg ígyis úgyis kell valami többutas keverő szelep. Azért egy izmosabb méretű tágulási tartályt is tervezz melléjük.
2015. nov. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Padlófűtés lesz. Utcán nincs gaz. csak fafűtés lesz és a nyáron napkollektorokkal elő lesz állítva a HMV. Azért nem akarom kombit. A ház újépítésű, „A” kategória.
2015. nov. 17. 05:51
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem elég az 1000 literes puffertartály. A HMV tárolóból meg olyat kell keresni amibe lehet fűtőpatront tenni. Ha nyáron valamiért nincs hőnyereség a napkollektorból akkor azért még legyen lehetőség fűteni valamivel. Gondolom nyáron nem szeretne fával tüzelni. Ha nagyobb felületű napkollektor lesz akkor viszont érdemes a puffertartályra kötni azt is hőcserélővel,vagy csőkígyós hőcserélős puffert venni. De az alap kérdésre a válasz 1000l -es puffer és igény szerinti HMV tartályt raknék mellé.
2015. nov. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lényegtelen, hogy van e HMV tárolód a puffer mellett vagy nincs. Ideális esetben a melegvíz az elsődleges, tehát az amit először fűt a kazán, csak utána a puffert és a házat. Az 1000 literes sztem is elegendő lehet.
2015. nov. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!