Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen betoncserepet? Bramac,...

Milyen betoncserepet? Bramac, Terran, Leier?

Figyelt kérdés

Pro és kontra érvek és ellenérvek?

Szerintetek melyik jobb?


2015. nov. 15. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

mindegyik jó, igazából csak ízlés kérdése, hogy milyen modulú meg színűt szeretnél.

meg nagyjából egy árban vannak.

én Terrán-t raktam fel tavaly, abból is a könnyített fajtát, mert síkpala tető volt, és a szerkezet maradt, csak 5x10-es padlóval lett minden szarufa megerősítve.

sokáig dolgoztam tetőn, és szinte az összes fajtával találkoztam már, amilyen cserepet nálunk kapni lehet, és a beton cserepek között nem igazán találtam kifogásolható különbséget.

2015. nov. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én Bramac vagy Mediterrán tetőcserepet használnák.


Tetőfedő ismerőseim szerint a kettő ugyan az, csak a Mediterrán cserepet Magyarországon gyártják ( Bramacnak jó minőségű koppintása)


A betoncserép nagy előnye, hogy nagyon tartós, és ellenálló( jég, nagyobb szél).


A hátránya az, hogy nagyon nehéz ezért a tetőszerkezetet erősre kell készíteni és sűrűn kell jó minőségű léccel lécezni.



Nekem Bramac tetőcserepem van 17 éve és idáig semmi gond nem volt vele. Nem mohásodik, nincsenek repedt vagy sérült cserepek.

2015. nov. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A felsoroltak mindegyike az ismert, és jó minőségű kategóriába tartozik. Cserepeztünk már mindhárommal, ellenérvet nem tudok (szerintem az erősebb szerkezet igény nem ellenérv, mert az minden betoncserép esetében alapfeltétel). Ahol eddig dolgoztunk, túlnyomó többségben a formán, és színen kívül az határozta meg a megrendelők típusválasztását, hogy a gyártó- forgalmazó cég milyen árajánlatot adott. Sokat számít pl, hogy akciós-e az adott termék, de volt már olyan, hogy a fóliát, hófogókat, verébrácsot, házhozszállítást, stb. ajándékba adták a tétel mellé, és ezért választották az adott típust. Anyaghiba, gyártási hiba miatti utólagos javítások eddig még nem merültek fel, akad ugyan a rakatokban sérült (szállítási sérült) cserép, de azokat cserepezéskor szelektáljuk, és nem építjük be.
2015. nov. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy a Terran sérülékenyeb építés közben, több a hibás kúpcserép, könnyen törik. A bramac talan jobb egy kicsivel, viszont ott jelentősebb a színhibás cserép. Közel azonos a kettő, árban is, én a bramacot választanám.
2015. nov. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lipy1 válasza:

Én is ilyen gonddal küszködöm :)

Terran-nak a Danubia Corall van most favoritként beállítva. Bár a Bramac-nak nagyobb a neve(talán), de gondolom nem csak nekem nem ez a mérvadó elsőként, hanem a minőség. Persze esztétikailag sem mindegy, hogy mi van fent. Árban szinte ugyan az, ezért az nem olyan mérvadó. Jó lenne tapasztalatokat kapni kivitelezőktől és használóktól is, hogy ők melyiket szeretik jobban és mit nem szeretnek benne. Beleértve a kiegészítőket is.

2015. nov. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!