Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szellőző berendezés házilag?

Szellőző berendezés házilag?

Figyelt kérdés

Üdv! Penészesedés, párásodás miatt szellőző berendezést szeretnénk beszereltetni (ablaknyitás alap, ezen kívül szeretnénk még). Több helyen olvastam, hogy házilag oldották meg (ugyanazt mint a cégek, csak olcsóbban), mennyezetbe ventilátorokkal, de hogy pontosan milyet, hogyan, arról nincs információ. Olyan emberek tippjeit, ötleteit, tapasztalatait várnám, akik házilag oldották meg a szellőzést, mit vettek, hogyan, hova, stb, minden érdekel. :)

Nagy köszönet! :)


2015. nov. 24. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Én vettem egy elektromos párátlanítót. Nagy találmány, mert akkor is sokat ér, ha kint ködös az idő (ilyenkor hiába szellőztetsz) Nekünk egy fél év alatt egyébként meg is szüntette a problémát (egyre kevesebb vizet gyűjtött), azóta gyakorlatilag alig megy. Plusz előny, hogy a ruhák bent is sitty-sutty száradnak.


[link]


Ilyen gépünk van, tényleg csak ajánlani tudom.

2015. nov. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Még nincs, de a lesz. Valami ilyesmi:

[link]

Már kinéztem egy közeli boltban, csak nem jut eszembe a márka.

A fürdőszobából származik a pára legalább fele, ezt akarom megszüntetni.

A fürdőszoba plafonjába be van építve egy PVC-cső, a ventilátor pont ebbe illik. Lesz egy kapcsoló, ami indítja, meg egy másik, amivel le lehet állítani, ha valamiért erre lesz szükség. A padlásról kapja majd az áramot.

A lakás másik oldalán van egy 63-as PVC beépítve a falba, a mennyezet alatt. Plusz a spájz ablaka mindig nyitva van (nagyon nagy hidegek kivételével), ezeken jöhet be levegőutánpótlás.

2015. nov. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt ritkán árulják el, mert ez a lényeg, amit szeretnél.

Ezt úgy csinálják, hogy a fürdő-WC-konyha az elszívás alatt áll, mert innen kell a párát elvinni. Befújás a szobáknál van. Hogy a teljesen átszellőzzön, a távolabbi sarokba jön a befújás, átlósan áthúzva a szobán. ajtóknál mindig van szellőző, hogy csukott ajtónál is működjön a rendszer. A befújást szét kell oszlatni, hogy 1m távolból már ne legyen érezhető, különben huzatos lesz a lakás és az izületek megsínylik. A ventillátort egy páramérő vezérlő, vagy időre vagy dirrekt indíthatod. Általában alaprajz alapján mondanak árat, mert a levegő átjárásának tervezéséhez ez kell. Én ennyit tudtam összeszedni.

de ez a legújabb berendezés amit találtam, olvasd el: [link]

2015. nov. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!