Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyi a tetőtér szigetelés...

Mennyi a tetőtér szigetelés optimális R értéke?

Figyelt kérdés
Le akarom szigetelni a tetőteret, amibe költözök. Nem értek ehhez. Láttam szigetelőanyagokat, össze akartam hasonlítani őket. Láttam, hogy meg van adva lambda értékük, amiből - a vastagságot figyelembe véve - könnyen kiszámolható az R érték. Meg is találtam a legjobb ár/R arányú szigetelést, csak nem tudom hány centit rakjak be belőle, hiszen ez az elérendő R értéktől függ. A gazdasági optimum érdekel: pénzem alig van, de a fűtési szezonban se lesz több.

2015. nov. 25. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
R? Mármint reflexió? Nem nagyon értem, pedig termográfus vagyok. Lambdával pedig ezer dolgot jelölnek, még a szigeteléstechnikában is.
2015. nov. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez egy optimalizalasi feladat, azt kene kiszamolnod hogy egy centi plusz szigetelessel mennyi koltsegcsokkenest ersz el a futesnel, es viszont mennyi penzedbe kerul feltenni.

Az optimum ott lesz hogy amennyire csak penzed van, mivel a szigeteles egyszeri kiadas, a futest meg fizetni kell folyamatosan, igy mindig lesz olyan T ido, ahol mar megterult akarmilyen vastag szigeteles ara.

2015. nov. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok, szerintem a legjobb ár érték arányú a 15 cm, de van kolléga aki szerint 20 cm.
2015. nov. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az összes választ. Az R érték alatt a hőellenállási értéket értem. Az R érték a vastagságtól és a hővezetőképességtől függ. Minél magasabb az R, annál jobb a termék hőszigetelő képessége. R = vastagság / lambda. A lambda alatt pedig a hővezető képesség értékét értem, ami minél kisebb, annál jobb az anyag hőszigetelő képessége. Pl. egy átlagos üveggyapot esetén 0,039 a lambda. Ezt 10 cm vastagon téve 2,56 az R. 20 cm vastagon téve pedig 5,13. A mértékegységeket nem tudom pontosan, azért nem írtam ki. Az a bajom, hogy nem tudom mennyi pénzt jelent egy hónapnyi fűtés viszonylatában +-1 R. De azt hiszem ennyi információ alapján erre nem kapok pontos választ, mert gyanítom hogy ehhez tudni kellene a ház alapterületétől kezdve, a külső-belső hőmérsékleten át még pár változót. Nekem most gyorsan kellett döntenem, úgyhogy végül 20 cm üveggyapot fog felkerülni, aminek 0,039 a lambdája, így 5,13 az R értéke. Majd a fűtési szezon után megírom, hogy ez mennyire bizonyult jó döntésnek.
2015. nov. 25. 14:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem is a leggazdaságosabb megoldás kellett, de egy fél évig számolgattam, és csak az jött ki, hogy a legdrágább megoldást kell választanom. Én a födémemet szigeteltettem. Végül 7 cm szórt zárt cellás hab lett a választásom.

Ha csak a hőmennyiség szökését kell megakadályozni, akkor zárt cellás szórt habból elég 2-3 cm vastagságot felfújatni. (Nyilván ez csak akkor járható út, ha a felületek nem látszódnak kintről.)

2015. nov. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem arányosan drágább a vastagabb szigetelőanyag. Meg az R képlete is csak ideális esetben, homogén anyagnál, végtelen felületen igaz. Plusz ott van sok millió változó. Ezért nem is nagyon szoktuk számolni, tapasztalat és mérések alapján alakult ki, hogy a hőszigetelések nagy része 15-20 cm.
2015. nov. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
+ ott vannak a hőhídak, egy két nagyobb hőhídnál ugrik az egész szigetelés.
2015. nov. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!