Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Kéménytégla: ha a házunk...

Kéménytégla: ha a házunk kéményei nem kéménytéglából épültek, de bélelve vannak, akkor van jelentősége a kéménytéglának?

Figyelt kérdés
A kéménytéglák sokkal fagy- és salakállóbbak azt hallottam. A kéményeket viszont nem szabad bevakolni így ki vannak téve minden hőmérséklet változásnak.

2015. nov. 28. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Igazán a belülről kapják a tégla romboló anyagokat .

Pillérek is épitenek,azokat csak kívűlről érik az időjárás hatásai .Én már elég sok bevakolt kéményt láttam .

A szomszédom építőipari szakember /épités vezető/ Felújitáskor a kéményt is bevakolták .

2015. nov. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A normál kisméretű tégla szétfagyhat, ha vizet kap és utána fagyot. Mondjuk, mikor fűtés van, akkor nem, mert nem nem tud olyan mértékben 0 fok alá menni, hogy az káros legyen, vagy eleve el is párolog belőle a nagyja víz. Csak ha netán valami nagy hidegben nem vagy otthon, és nincs fűtés (miután egy havas esőben jól megázott a tégla), akkor lehet gond.

Nem is mindegyik téglára vonatkozik, de láttam már elporladtat.

2015. nov. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

csak esztétikai szempontból nem vakolják be a kéményeket.

nyugodtan be lehet vakolni, sőt sokkal tartósabb lesz egy szépen bevakolt, majd valamivel -mondjuk ilyen lábazatra való mészkő vagy gránitlapokkal le van burkolva.

én most csináltam meg fűtési szezon előtt a kéményemet tetősíkon kívül.

mert már nagyon megette az idő, középen is füstölt mert a fugák kirohadtak, meg az utolsó 2-3 sor szinte szét volt porladva.

tetősíkig vissza bontottam, majd kifalaztam, új fedlap, kapott körbe 5 centi kőzet gyapotot, rá dryvit, és a végén gránit szemcsés lábazati vakolat.

a szigetelés a bélelt kéményeknél elengedhetetlenen, én pont egy hónapja béleltem ki savállóval, azért is szigeteltem le kőzetgyapottal a kéményem.

ugyanis ha nincs szigetelve akkor a meleg fűst és a hideg lemez nem az igazi kombó...

a bélés lemezen a meleg párás füst lecsapódik, aztán kátrányos lé formájában vissza csurog a és kő keményre megköt.

persze ez csak vegyes tüzelésnél fordul elő.

viszont gáznál meg fennáll az a veszély, hogy egy "dugó" keletkezik a szigeteletlen hideg kéményben, a hideg levegő megszorul, és olyankor nem engedi távozni a gázból származó szénmonoxidot, ebből van a legtöbb halálos baleset egyébként.

2015. nov. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha bélelve van, nincs jelentősége a kéménytéglának. A kéményeket pedig be szabad vakolni. Nekem Schiedel rendszert építettek nem rég (belül samottkerámia cső, kívül beton elemek, kettő között gyapotszigetelés) de az is be lett húzva kívül dryvit hálóval, és ragasztóanyaggal, majd kapott egy fehér színű szinezőréteget. Sokkal szebb is így, mint ha "natúrban" maradt volna. Igaz, a kéménytégla esztétikailag szebb vakolás nélkül is, de működés szempontjából ezek a szigetelt kémények jobbak.
2015. dec. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!