Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Az új építésű panelházak is...

Az új építésű panelházak is problémásak hangszigetelésképpen?

Figyelt kérdés
2015. dec. 14. 12:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Új építésű panel? Oximoron.


Az új társasházak nem előre legyártott elemekből (panelekből) állnak. Rég nem alkalmazzák már ezt a technológiát.


A hangszigetelés változó mindenhol. A tervezés és a kivitelezés minőségétől függ.

2015. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó paneleket 1994 körül építették... Minőségre nem jobbak a korábbiaknál. Talán annyi, hogy vannak tágasabb lakások is, nem csak az 52 és 63 m2.
2015. dec. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem így gondoltam :)


Nekem 2 fajta ház létezik. Családi ház és panelház. Az hogy most a panelház mit is jelent önmagában... elnézést kérek érte. Tudom hogy épülnek a házak, hiszen a szomszéd utcában épp most építenek egyet.


Arra voltam, vagyok igazán kiváncsi, hogy a mai házak, azok még mindig olyanok, hogy jóformán szexelni sem lehet, mert áthallatszik, vagy azért ez már nem igaz?


Mert pl. "társasházban" (próbálok akkor áttérni erre...), ha jól tudom, ismerösöm aki ott lakik azt mondta (mondjuk ő régi házban lakik), hogy este nem lehet mosni... ami azért elég gáz, mert hát igen, van hangja a mosógépnek, de nem kéne alapon áthallatszódnia...


Én jelenleg családi házban lakom... még... anyámnál, itt ha megy a mosógép, és becsukom az ajtót, a szomszéd szobába se lehet behallani...


Pedig még nincs is szigetelve a ház, meg belülről amúgy sem szigeteli senki a belső falakat, szimplán csak vastagak a falak családi házhoz képest is.

2015. dec. 14. 19:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Az új építésű téglalakások általában még rosszabbak, mint a panel. Kispórolnak belőle mindent.
2015. dec. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A hangszigetelés igazából nem drága, viszont nagy szaktudást és mérnöki odafigyelést igényel, ami általában nincs meg... A terveken még minden lakás úgy el van szigetelve a másiktól, hogy sem a hangos beszéd, sem a mosógép nem hallatszik át. Az üvöltözés, sikítozás már meghaladja a határérétéket :-)
2015. dec. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ha ez érdekel... kb. 40 éve épült tégla falazatú társasházban élünk. 4 hónapos volt a lányunk, amikor összefutottunk a szomszéddal, aki tágra nyílt szemekkel csodálkozott, hogy "jé, hát megszületett?", s mindezt úgy, hogy az első három hónapot végigüvöltötte, mert hasfájós volt és a szomszéd sem egy nagyothalló vénember. Egy átlagos napon semmit se hallunk a szomszédból, csak ha a folyosón zajonganak (a bejárati ajtónk nem a legjobb).

Ezzel szemben éltünk "valódi" panelban, ott tényleg azt is, amikor a szomszéd elszellenti magát a budiban.


Ha új építésűt vennél, nézd meg jól! Alapvetően szeretnek spórolni, de azért lehet találni minőségi kivitelezésűt is.

2015. dec. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!