Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Vidéki telket (homokkő, vagy...

Vidéki telket (homokkő, vagy mészkő) kőfallal (250 cm magasságig) mennyibe kerülhet hozzávetőlegesen körbekeríteni? 200x200 méter. Ismertek olcsó FEHÉR, vagy világos köveket ilyen célra?

Figyelt kérdés

Falvastagság nem lényeges - természetesen ne dőljön pár évtized alatt össze - tartson és határoljon, ennyi lenne a célja.


A terület - vidék - lakott területektől messzebb található, ez valószínűleg újabb terheket jelent, szállítási költség formájában.


Azért a homokkőre és mészkőre - valamely valóban varázslatos világos változatára - gondoltam, mert úgy vélem olcsó. (A vasbetont néhány évenként át kellene festeni, és azt hiszem nem is olcsó. Fa kerítést szintén festegetni kellene, és az átlátható/pusztítható.)



2015. dec. 14. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

A hazai mészkő ára pillanatnyilag vetekszik a carrarai márványéval, szóval nem mondanám olcsónak...

Keress török vagy indiai követ, az lehet olcsóbb. Jobban jársz nagyméretű bontott téglával, vakolatlan kivitelben. Bár a szép fugázás munkadíját nem részletezném...

Szóval a legolcsóbb az előregyártott betonelem - az építése is olcsó - legfeljebb időnként festegetni kell. De maradhat natur betonfelület is.

800 m kerítés így is több millió lesz...

2015. dec. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

na kiszámoltam az árakat.

a jelenlegi sóskúti (mész) kő árakkal.

egy méter anyag árban 9600ft.

tehát összesen csak a kő 7,5 millió lefelé kerekítve, akkor még a beton alap, és a falazóhabarcs + 1 millió, és 1,5-2 millió minimum a munkadíj.

tehát durván 10 millió lenne.


betonpanel kerítés cakkom púder 10.000ft/méter.

ebben minden benne van, anyag és munkadíj is.

az csak 8 millió.


bár ha van pénzetek ilyesmire, akkor sztm itt a milliók nem túl lényegesek.

2015. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek! Ment a zöld.


Ez így valóban húzós, tényleg nem a nyolc, vagy éppen a tíz millió jó magyar forint lesz a mérvadó. Egyik sem két fillér. Számítottam is nagyjából ilyesmi árakra, tehát annyira - azért - nem vagyok ledöbbenve. Inkább csak azon, hogy a márvánnyal egy árban emlegetik.


Utolsó! Ez a 9600/méter hogy jött ki? 2.5 méter magassággal számolva a métere ennyi? (Csak kérdem, semmi különös.)

2015. dec. 14. 20:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem kőkerítésnél azt a másfél-kétmillió munkadíjat szorozd meg vagy hárommal...

Kérdező, az építőanyag árak fenn vannak a neten. Szállítás, munkadíj kb. még egyszer annyi. És egy kis plusz (20-30 %)az alapozás, segédanyagok, stb.

2015. dec. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az első osztályú sóskúti mészkő darabja 300ft.

na most a 2. és 3. osztályú 230-250ft körül van, de azok már tényleg elég nagy szórásban hiányosak, törött sarok, repedt részek, silány minőségű rétegek.

az inkább olyan felhasználásra jó, ahol a vakolat elfedi ezeket a hibákat.

tehát számoljunk a 300ft/darab árral.

ez 40 centi hosszú, és 20x20 a többi mérete, ennyi minimum kell 2,5 méter magas kerítésnek, mármint 20 centi széles fal.

tehát egy sorba, egy méterhez kell 40cm+40cm+20cm=100cm az 2,5 darab.

egy méter magassághoz kell 5 sor, az 5x2,5=12,5darab.

két méterhez kell 2x12,5=25darab

plusz a fél méter, de mivel nem jön ki pont 250 centire, hanem 260-ra így kell a plusz 3 sor ami ugye 60 centi, tehát 3x2,5=plusz 7,5 darab.

így jön ki összesen 32,5 darab, én 32-vel számoltam, az pedig 32x300ft=9600ft



mondjuk még nem kalkuláltam bele a szállítás költséget, a széthordást, a kerítés alap kiásatását munkagéppel, az alap bevasalását plusz a tetejére illene valami párkányt tenni, hogy a fagyástól védve legyen.

ugyanis a mészkő hajlamos szétfagyni ha folyamatosan éri a víz télen.

mondjuk lemezből lenne a legolcsóbb, horganyzott lemez csak anyag ára 0,5mm-es 375ft/méter

800x375ft az is 300.000ft, csak az anyag ár.

szóval simán még egy milliót rá lehet tenni.

nem olcsó az biztos, rengeteg méter az egyszer már szent.


sima mezei kerítés drótfonat beton oszlopokkal most olyan 1000ft/méter körül van, ez az alja, anyag munkadíjjal együtt.

legvékonyabb drót 1,5mm-es, meg a legvékonyabb beton oszlopok.

ha sikerül kifogni olyat aki saját maga gyártja a fonatot és a beton oszlopot is.

1,5 méter magas drótfonat, plusz lehet még tenni 3 sor szögesdrótot, akkor megvan a 2 méter magasság.

ez így kibír 20 évet simán.

2015. dec. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4 egyébként aztán én is belegondoltam, hogy lehet keveset mondtam a munkadíjra....

így összegezve a 15 milliót simán súrolja.

a beton paneles kerítést pedig a szomszédban csinálták, úgy hogy a régit kibontották, az is benne volt a 10.000 forintos anyag és munkadíjban.

szerintem még mindig ez a legolcsóbb variáció, ha mindenképp átláthatatlan és masszív kerítést akarna a kérdező.

2015. dec. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!