Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Padlás hőszigetelése hungaroce...

Padlás hőszigetelése hungarocellel megfelelő lehet?

Figyelt kérdés
Tehát a padlás aljára simán hungarocellt ragasztanék. Ez így megfelelő? Egyenes a talaj, de nem beton hanem olyan fólia van rajta meg gerendák. Nem tudom pontosan.
2015. dec. 27. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én a kőzet gyapotod jobbnak tartanám .A tekercsben lévő olcsóbb a táblásnál .Persze ha utána senki sem lépked rá
2015. dec. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Legalább 5cm vastag legyen

Előző

2015. dec. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az egerek szeretnek belefészkelni!

Jobb a kőzetgyapot.

2015. dec. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
tehát akkor a hungarocell nem jó! És ha utólag rá szeretnék majd lépni valami miatt?
2015. dec. 27. 18:40
 5/13 anonim ***** válasza:

Akkor rakjál fel padlókat a gerendára és azon lehet járkálni .

DE létezik olyan szigetelő is,amire rá lehet lépni .Azt nem tudom ezeket mennyire lehet úgy passzítani ,hogy közte a hideg ne szökjön alá .

2015. dec. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Esetleg belső mennyezet szigetelés ? Ilyenen is el lehet gondolkodni .Ha ügyes vagy saját kezüleg is megcsinálhatod .
2015. dec. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Jónak jó, de ár/érték arányban az olcsó (tekercses, legolcsóbb) üveggyapot a nyerő.
2015. dec. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen, de az üveg gyapotra nem lehet rálépni késöbb.
2015. dec. 27. 19:15
 9/13 anonim ***** válasza:

mennyi pénzed van rá?

én 5 centis nikecell lapokkal telibe raktam a födémet, aztán hozattam pumpás mixer betont, de a hőszigetelt kivitelt, perlit betont.

a perlit betonnal lehúztuk az egész födémet, alatt a nikecell, így az egér sem tud elvileg bele menni, meg lehet rajta járni, és hőszigetelt is az egész.

100 négyzetméter 260 ezer forint volt így összesen.

2015. dec. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 gomzoli ***** válasza:
Mi kőzetgyapottal szőnyegeztük a padlás padlóját, de 5 cm nem sokat ér, mi 15 cm vastagon csináltuk, kb. 160-170 ezres anyagárból megállt (magunk végeztük, 2 órás mutatvány volt...). Mi nem használjuk a padlásteret, ezért nem is burkoltam be a kőzetgyapotot, a bejárhatóság kedvéért. A padlásajtó elé befektettem rá 2 darabból álló deszkapallót (2 szál 3 méteres deszka párhuzamosan összefogatva), így elég széles, hogy rajta lépkedjek. Ebből 2 darab van, felváltva magam elé teszem őket, és így csinálok "járdát" magamnak, ha mégis a padláson van dolgom. A kőzetgyapot is elviseli így a terhelést, nincs széttaposva.
2015. dec. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!