Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » CSOK. Ha igénybe venném a 10...

CSOK. Ha igénybe venném a 10 millió Ft-t CSOK-ot három gyermeket vállalva, de esetleg nem jön össze a három gyermek természetes módon és mesterséges beteg lombik gyerekre nem vágyunk, akkor mennyit is kell pontosan visszafizetni?

Figyelt kérdés
10x alapkamat x 5? 16-17 millió körül?

2015. dec. 29. 15:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egy gyerek sem jön össze és marad a jelenlegi rekordalacsomy alapkamat, akkor.igen. Ha egy kicsit emelkedik, mondjuk 4%-ra, akkor bőven 20-25 millió körül is lehet, attól függ, hogy mikor kezd emelkedni. De ha két gyerek sikerül, csak a harmadik nem, akkor is a jelenlegi alapkamat mellett is 10 millió.Ft felett lesz a.tartozás. Csak kibújik a szög a zsákból, az ördög a részletekben van.
2015. dec. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"mesterséges beteg

lombik gyerekre nem vágyunk"


Te miről beszélsz? Miért lenne beteg??

2015. dec. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Én azért megértem a kérdezőt.

Tudom én, hogy a lombikgyerekek nem betegek, de én sem szívesen vágynék már két gyermek után egy ilyen procedúrára csak azért, mert állambácsinak megígértem.

Még ha lenne valami alap orvosi vizsgálat, vagy valami. Esetleg normál alapkamattal kellene visszafizetni a felvett támogatást. De csak egy ilyen ígéret miatt végigcsinálni legalább ötször sikertelenül(mert ezt írja elő a törvény!!!) ezt a lombikos procedúrát! Kíváncsi lennék rá, hogy a törvényalkotók átgondolták-e ezt az egészet.

2015. dec. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as. Nem kötelező pénzt kérni az államtól. És nem azért kell 3 gyereket szülni, mert pénzt adnak érte. Hanem mert 3 gyerekre vágytok! És aki vágyik gyerekre, annak nem olyan szörnyű procedúra a lombik.


Mivel nem tudni, hogyan emelkedik az alapkamat a jövőben, így nehéz megtippelni. Tényleg lehet akár 20-25 millió is.

2015. dec. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, nem kötelező igénybe venni! Ez annak van aki tényleg 3 gyereket akar. Mi mindig is hármat akartunk de azért a jelenlegi nullára nem merném beígérni. Ha kamat nélkül kell visszafizetni az is gáz.
2015. dec. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 4-es, 5-ös!

Tudom én, hogy nem kötelező felvenni ezt a támogatást, és az ember nem kimondottan ezért vállal be 3 gyermeket, de szerintem az állam éppen ezzel a lépéssel kívánja ösztönözni az embereket a több gyermek vállalására.

Na már most, gyermektelenül aki ezt be meri vállalni, az felelőtlen. Könnyen totális csődbe is mehet.

Ha viszont felteszem valakinek van már 2, és talonba bevállalja, hogy lesz még egy harmadik, (esetleg már egy ideje szó is van róla, de anyagi, lakhatási problémák miatt nem merik bevállalni), felveszik a támogatást, de természetes úton nem jön a harmadik. Na ebben a helyzetben, kíváncsi lennék rá, hogy kinek nem procedúra egy esetleg ötszöri sikertelen lombik. Ismeretségi körben van olyan, aki gyermektelenül már a 4-en van túl, és így is ki van idegileg. Gondoljatok bele annak a helyzetébe, akinek már ott van 2 gyermek, akiket menet közben fel kell nevelni, az állandó kezelgetések, vizsgálatok miatt esetleg a munkahelye is veszélybe kerülhet, és mindezeken túl ott lebeg a feje felett Damoklesz kardja is, hogy mi van akkor, ha a harmadik nem akar összejönni.

Ezt is átgondoltátok? Tényleg nem procedúra?

2016. jan. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek, hogy kockázatos bevállalni előre, én sem merném. De aki ezt vállalja az nyilván tudja mi a kockázat. Mégis mi lenne a jó szabály ami ennél korrektebb?


2 gyereknél pl meg lehet várni amíg legalább teherbe esik. Ha tudja előre, hogy nem akar lombikot. És csak utána igényelni. Semmi gond nem lesz ha pár hónapig, esetleg évig 2-3 gyerek közös szobában él...

2016. jan. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!