Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fűtési rendszer kiépítése: az...

Fűtési rendszer kiépítése: az alapoktól!?

Figyelt kérdés

Fatüzelésű rendszert szeretnék, csak nálunk ahol élek (Kárpátalja) a szakik úgymond "kocamesterek" és megvetetik a drága szükségtelen dolgokat, vagy nem rakatják be. De ha egy kész tervel megyek hozzájuk megcsinálják. Kérdéseim: Faelgázosító kazánt szeretnék, de milyet vegyek? Hány kw-t teljesítményű legyen? Milyen kémény kell hozzá? Puffertartályt kell kötni hozzá? Ha kell milyet? Radiátorokat lapradiátort gondoltam, de milyen hosszú legyen? milyen keverőszivattyút kell hozzákötni? Milyen csatlakozók, szelepek, nyomásszabályozók stb. kell hozzá? A cső nem a falba kerül és műanyag csőre gondoltam ha lehet? Később a rendszerbe be szeretném kötni a gázkazánt is.

A Kazánházba nem akarok radiátort rakni, gondolom, annyi meleget termel a kazán hogy ne fagyon meg a víz, vagy fagyálót rakjak? A többi helységbe szeretnék radiátort rakni.

A kockaház falvastagsága 40 cm vályog, az után épület a kazánház melletti két helység falvastagsága 25 cm és szintén vályog. Szobák magassága 280 cm. Nyílászárók cseréje megtörtént műanyagra 5 légkamrásra (ajtó, ablak). Hőszigetelés nincs se homlokzati, se padlási.

[link]



2016. jan. 1. 16:11
 1/4 anonim ***** válasza:

ez így ilyen formában elég sok munka; számítás.

érdemes lenne utánanézned és számolgatni, mert helyetted megcsinálni egy épültgépész nem fogja, mert ő ezért kapja a pénzt.

először is kellene a fal "U" értéke; ami a 40cm vályognál:1,2 körüli.

[link]

aztán kiszámolhatod a veszteséget, aztán az adott helységhez szükséges radiátor teljesítményeket, amit"watt"-ban adnak meg.

[link]

mindehhez méretezheted a kazánt és kazánhoz a puffertartályt.a kémény szintén kazán függvény, de találsz a neten erről is mindenfélét.szivattyú talán van a kazánba, de a komplett rendszer kiépítéséhez még fog kelleni sokminden.

2016. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Inkább bízz meg egy épületgépészt. Elcseszel milliókat a fűtésre, szakértelem nélkül, nem lesz jó. Amit már elrontottál:

- vályogba nem teszünk műanyag ablakot, vagy csak légbevezetőset, a vályogháznak folyamatos szellőzés kell

- ha új ablak van, és nem szigeteled a falat, az ablak körül penészes lesz

- az új fűtési rendszert mindig az épület a szigetelés kiépítése után tervezzük és építjük (ha leszigetelted a házat, túlméretezett lesz)


És ez csak így látatlanban, néhány leírt sor alapján...

Egy építész.

2016. jan. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tisztelt második válaszoló! Amit leírt hogy szakértelem nélkül nem lesz jó, ezért kérdeztem itt meg hogy esetleg akad egy segítőkész szakember aki segít nekem megtervezni a rendszert. Mivel írtam hogy nálunk szakemberek vagy olyan van aki pénzért vette, vagy csak külföldön nagyjából megtanulta az egészet. A műanyag nyílászárókat is szakember rakta be, aki persze kapcsolatban állt a forgalmazóval és neki a pénz bizonyos százaléka a zsebébe kötött ki. Tehát neki nem volt szándéka azt közölni velem hogy ne rakassak be műanyagot. Amúgy szerencsére csak az üvegek szélein jelenik meg egy kis páralecsapódás. Nálam konvektorok vannak, de központi kell mert nem minden szobában van konvektor és így az egyes szobák hidegek és ott a falak nagyon hideg tapintásúak.
2016. jan. 1. 21:09
 4/4 anonim ***** válasza:

kedves kérdező.1 vagyok. mint írtam ez sok számítás és munka. aligha akad valaki aki ingyen fogja mindezt megcsinálni neked. inkább próbálkozzál szakembereknél (épületgépész). vagy kénytelen leszel magadat képezni, hogy átlássad a dolgokat.

a szakik saccolják durván az értékeket, ezek hasonló épületeknél bejönnek. de sokat számít a jövő is hogy még mit szeretnél. ha szigetelsz,akkor a túlméretes kazánt tuti, hogy puffertartállyal egészítheted ki, ha eddig nem volt.

nézz körbe hasonló házaknál, keressél kiválasztási segédleteket, célzott fórumokat.egyszerűbb abban segítséget kérni, hogy hogyan is tudnád kiszámolni...stb

2016. jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!