Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 30-as Porotherm tégla+8cm...

30-as Porotherm tégla+8cm nikecell?

Figyelt kérdés

A kivitelező ezzel dolgozik.A+os ház lesz a végeredmény. Lehetséges?

Másoktól 38-as Porotherm tégláról és vastagabb szigetelésről hallottam. Mit gondoltok? Elég lesz a vékonyabb fal?

Vagy még beépíthetnék 10cm-es nikecell-t is. Megtegyem? Megéri a 2cm plusz??


2016. jan. 14. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Kevés, az ajánlott minimum 10 cm. Azt nem tudom, ebből hogy akar kihozni A+-os házat... Biztos nem vezetnek meg?
2016. jan. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt Nemetorszagban, a közelemben folyik egy lakohaz epitese.

Kerdeztem a 'szakit' a falak vastagsagarol.


Porotherm tegla : 17,5 cm

Szigeteles : 16 cm

= 33,5 cm, amivel megvan az A+ energetikai kategoria.

Nemetorszag is az EUs normakhoz kötödik.


Ne aggodj, nalatok a 38 cm-es szigeteles kiraly! Ha, nem lennenek meg az EUs feltetelek, akkor már eleve nem kapjak meg az epitesi engedelyt.

Magyarorszagon is, az ujjonan epült lakohazak energetikai besorolasanak legalabb 'A' vagy annal jobbnak 'A+, A++'-nak kell lennie.

Az A+-os besorolasnal, feltetlen meglesz a ca. 60 Kwh/nm primer fajlagos energiafogyasztas.

2016. jan. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezen az oldalon találsz egy falszerkezet kalkulátort, ahol szabadon változtathatod a falazat és a szigetelés vastagságát illetve típusát és kiszámolja a várható besorolást. Árakat is ír, de szerintem azok picit magasabbak az átlagnál.


[link]


Amúgy az energetikai besorolás, a te esetedben az A+, nem csak a faltól függ, nagyon fontos a födém/vagy tetőtér, az padló, az ablakok szigetelése. Bár nem vagyok 100%-ra biztos benne, de az A+(vagy lehet az Alacsony Energiás?) esetében már előírás lehet a hőcserélő szellőztető gép megléte is.

2016. jan. 15. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

említett szellőztetés a passzív házaknak előírás.

a tervező mivel tervezte meg a házat?? annak mindent tartalmaznia kell, nem a kivitelező határozza meg, miből csinálja.

ha a tervező kiszámolja valamilyen értékekkel, akkor azokat tartva lesz az épület olyan amilyennek tervezték. a jelenlegi előírást sztem eléri.

de az A+ még a fűtés, melegvíz előállítéstól is függ; tehát sokrétű a számolás.

2016. jan. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

kedves kerdezo! 2014 ben diplomaztam, es 44es k !!!! Wienerberger fal+ styrofoam 6 cm hoszig volt az epuleten....meg kicsit tulzas is volt, de 2020as szabvanyra kellett tervezni.... Ha most epitkezelj ugyelj arra, hogy nem a mostani szabvanynak kell csak megfeleljen, hanem, hogy igenybevetelire idore is, tehat atveszed akkor. Mi 2009 q. Eves koromtol kezdve 30 ritkan, inkabb 38 as fallal dolgoztunk....arra is kell min. Hoszig, de teny egy mostani wienerberger K tegla megallja eleg szepen a helyet, ha K tegla!!!! Ez ujdonsag....tegla legreseibe van "beletuszkolva" a hoszig:)

remelem jol irtam mindent:)

2016. jan. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!