Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Belső oldali hőszigetelést...

Belső oldali hőszigetelést ajánlottak, van különbség?

Figyelt kérdés
Belső oldali hőszigetelést ajánlottak Multipor anyaggal. Én ugyanolyan vastag Ytong falat gondoltam a hőszigetelendő fal elé falazni. Van különbség a két megoldás között?

#hőszigetelés #YTONG #multipor #belső oldali hőszigetelés
2016. jan. 17. 21:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha kívülről kivitelezhető akkor a külső szigetelést javasolnám.

A belső hőszigetelés csak népbutítás, nem javasolt megoldás, csak ha nincs rá mód pl. műemlékek, társasház, stb...

Egy szakmabeli.

2016. jan. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

még valami..

Van különbség.

A hőszigetelés lényege az hogy a falazat kihűlését/felmelegedését megakadályozzuk, ugyanis

a falazat tárolja a hőt.

Ha belülről szigetelünk a külső falazat ugyanúgy hűl/melegszik, nyaralóban jó lehet mert hamar felfűthető, viszont hamar ki is hűl, lakóházban nem javasolt, és még a többi gondról nem is beszéltem amit okozhat, pl.penészedés, vizesedés....

2016. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Hőszigetelő festék???

Jajj Istenem!

És hány centi vastagságban kell felhordani? :-)

2016. jan. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 vatafak ***** válasza:
a jó belső hőszigetelés olyan mint paraszt bácsinak a zsiráf: márpedig ilyen állat nincsen!
2016. jan. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért azt tisztázzuk, hogy a hőszigetelő festék (Pl. Thermoshield) nem hőszigetel, csak a felületi hőmérsékletet emeli meg, ezáltal növeli a komfortérzetet. A belső hőszigetelés mögött a fal penészedik, tönkremegy.
2016. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hangszigetelő függöny!


https://www.youtube.com/watch?v=8rNh2Yizaio


Bocs, nem bírtam kihagyni:)

2016. jan. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

atya ég...hőszigetelő festék...na jó én kiégtem :D

belső hőszigetelés pedig a lehető legrosszabb megoldás amit csak csinálhatsz egy házon-lakáson.

2016. jan. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 puritan ***** válasza:
44%

Mindig szoktam írogatni a belső hőszigetelésről szóló kérdésekre. :-)

A hozzáértők meg mindig leírják, hogy a belső hőszigetelés rossz, mindenféle bajokat okoz, ne csinálj ilyet. Én meg leírom, hogy nekem ilyen van már több mint tíz éve, szerintem jó, és semmi bajom vele. A hozzáértők ezért jól lepontoznak, én meg nagy ívben szarok rá. :-)


Nos én magamnak csináltam, ugyanazzal a technikával, mint amit kívülre szoktak. 5cm nikecel, behálózva, beglettelve, Hérával lefestve.

Először a ház egy kicsi szobácskájában csináltam meg kísérletképpen, ami egy teraszból lett kialakítva. Vékonyabb a fala mint máshol, ezért lényegesen hidegebb is volt. A belső hőszigetelés várakozáson felüli pozitív eredménnyel járt, ezért évek alatt a ház összes homlokzati falát leszigeteltem belülről is. Kívülről is le van szigetelve a ház. Eddig semilyen hátrányos tulajdonságát nem tapasztaltam. Sehol nincs egy deka penész, nem nedvesedik alatta a fal, nem költöztek alá hangyák, (kígyók, békák, egyebek) viszont érezhetően melegebb tapintású, ha nekidőlök, nem hideget érzek a falon. Egyetlen hátrányát tapasztaltam, valamivel sérülékenyebb, mint egy vakolt fal. Viszont ugyanúgy javítható.


Ezt nem iskolában tanultam, vagy szakirodalomból olvastam, hanem tapasztalat. Megcsináltam magamnak, és láttam, hogy jó. Ha nem lenne az, már rég leszedtem volna.

2016. jan. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%

"Kívülről is le van szigetelve a ház."


Kilenceske!

A többi mélyen lepontozott belső hőszigetelést erintő válaszodban általában kihagyod, hogy a házad kívülről is le van hőszigetelve.

Általában a kérdezőknek nincs hőszigetelve kívülről a házuk/lakásuk.

Te meg mivel nem érted a téma alapjait sem, fennen hirdeted, hogy sem penész, sem más negatív tapasztalatod nincs. Hát persze, hogy nincs, ha kívülről is le van hőszigetelve a házad!!!


"viszont érezhetően melegebb tapintású, ha nekidőlök, nem hideget érzek a falon"


Nézd én nem szoktam fogdosni a falat, és a gyerekeknek is kimondottan tiltom, hogy tapizzák a falazatot. Tévézni is inkább egy kényelmes fotelből tévézek, és nem a falnak dőlve élvezem, hogy milyen jó hőfokú a fal. De szerintem más is így van ezzel. Ezek csak a te számodra előnyök esetleg, más nem akar a falnak dőlni.


És máskor ne felejsd ki a mondandódból, hogy a házad kívülről már le van szigetelve!

És másnak is ezt a tényt hagsúlyozva kellene csak ajánlgatni: hogyha kívülről már le vagy szigetelve, akkor szigetelj belülről bátran. Ha ez kimarad, akkor lesz nagy szamárság a mondandóból!

2016. jan. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!