Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Törvény szerint minimum...

Törvény szerint minimum milyen falnak kell lennie két társasházi alkás között?

Figyelt kérdés

Abban kérném a segítségeteket, hol tudok utánanézni, mik az előírások arra vonatkozóan, hogy:


- társasházban két lakás között minimum milyen vastag/milyen minőségű falat kell építeni?


- ezeknek a falaknak (legyenek akármilyen technológiával, akármilyen minőségben építettek is) a sima beszélgetést, tv hangot mennyire szabad átengedni? ha jól gondolom, meg van szabva, hogy hány decibel hallatszódhat át normál életvitel mellett


köszönöm!


2016. jan. 25. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Most fejből nem tudok neked értéket mondani, de valahol 20Db körül van.

Azonban ez csak új építésre igaz.


A panelodban, vagy a polgári lakásból leválasztott lakások esetében ezt utólag nem lehet számon kérni.


Voltak olyan leválasztott lakások ahol 6cm-es válaszfaltéglával, vagy élével falazott kisméretű téglával választották le a lakásokat. Ezek sajnos sok helyen ma is így vannak...

2016. jan. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Új építésről lenne szó. Annak is nagyon örülnék, ha tudnátok adni valami irányvonalat, hol, milyen törvényben keresgéljek?

2016. jan. 25. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Na, utánanéztem. :-)

Nappal 40dB, éjjel 30dB


itt a hivatkozás:

[link]

2016. jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!


Jól értelmezem, hogy ez akkor azt jelenti, hogyha ebben az új építésű ingatlanban az egyik lakásban bekapcsolják a TV-t normál hangerővel, és a szomszédban hallani, akkor egy ilyen hivatalos méréssel lehet az építtetőhöz fordulni?

2016. jan. 25. 18:39
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez ennyire nem egyszerű. Még az is lehet, hogy a zajmérésen megfelel majd a ház, vagy azt, hogy kitalálják, a kivitelező nem hibás, mivel egy utólagos átalakítás okozza a zajt. (például falba süllyesztett tévé, vagy csak egyszerűen a falra felszerelt eszköz, ami a rezgést a fal felé továbbítja.


Én a szomszédnál kezdenék, és megpróbálnánk együtt rájönni a probléma okára.

Ha a lakások közötti falak sértetlenek, nincs strang, vagy egyéb dolog ami vezetheti a hangot, akkor lehet elkezdeni a falszerkezetet vizsgálni.


Azonban nem gyakori, hogy itt a szabványoktól eltérő értékek lennének. Tűzgátlás miatt sem.


Valószínű, hogy itt másról lesz szó.


Szóval: először szomszéd, aztán a kivitelező cég.

2016. jan. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!


Igazából sajnos azért biztos a hiba, mert sokan panaszkodnak a zajokra a házból. Fölöttem is, alattam is. Tehát ez valami "széria" hiba lehet. Ha jól tudom, két vékony falunk van, közte gyapottal. És igen áthallatszik :(

2016. jan. 25. 18:55
 7/8 anonim ***** válasza:
minimum 25 cm-es hanggátló falazatot kell építeni!
2016. jan. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Van erről valahol hivatalos infó?
2016. febr. 2. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!