Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit jelent pontosan az hogy...

Mit jelent pontosan az hogy magánerős építkezés? Nagyon érdekelne ennek a fogalomnak a tisztázása az új építésű ingatlanok áfa visszaigénylése miatt.

Figyelt kérdés

2016. jan. 25. 20:19
 1/4 xswerdy ***** válasza:

Magánerős, ha Te egyenként szerződsz a különböző mesterekkel. Ilyenkor is meg kell bíznod egy felelős műszaki vezetőt, aki a kivitelezést végig kíséri, és a végén nyilatkozik, hogy minden szabályos volt. De alapvetően Te kéred meg a használatbavételi engedélyt.


Erre van ÁFA visszaigénylés.


A másik esetre, ha egy fővállalkozót megbízol, arra meg 5% ÁFA van.

2016. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Engem is ez érdekelt volna pont.És mi van ha mondjuk az építtetőm az én nevemre kéri a számlákat,úgy nem kerülhető meg a dolog?Igazából nem értem miért nem adják meg akkor is a lehetőséget ha építetted a házat,hisz az áfa akkor is a vevőnél landol.Kinek van arra idegrendszere a mai világban hogy egyesével szőrözzön,a hülyébbnél hülyébb kontárokkal,akik egymásra kenik a másik hibáit,mert ez sajnos tipikus.
2016. ápr. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Most világosodtam meg,ha tehát építettek akkor is van áfa kedvezmény,a fix összeg+27% áfa helyett csak 5%-ot kell fizetnem.Kérdés hogy a kivitelező bemutatja-e tételesen hogy neki mennyibe is került valójában a ház,vagy csak mond egy összeget.
2016. ápr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:

Így van, ahogy a 3. is írja. Fővállalkozó 5% ÁFÁ-val számláz, és akár hány ingatlant vehetsz. Magánerős építkezésnél ÁFA visszatérítés van 5 millióig, de be kell költöznöd, és ott kell laknod 10 évig.


A fővállalkozó alapvetően nem mondja meg, hogy mit fizetett az anyagért, meg az alvállalkozóknak. A pék se mondja meg, hogy mennyi volt a liszt, mennyi az áram, meg a kemence amortizációja az adott kenyérre vonatkoztatva.

2016. ápr. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!