Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi a legköltséghatékonyabb...

Mi a legköltséghatékonyabb zajszigetelés?

Figyelt kérdés
Sajnos van egy olyan balszerencsénk, hogy 4 sávos út van a ház mellett, és elbták a zajvédő falat. 75dB körüli zaj van a kertben, a lakás bejáratánál meg 65dB. Szeretnénk valami költséghatékony módon kerítéssel megoldani ezt a problémát. Nincs rá sok pénz, ezért érdekelne, hogy milyen módon lehetne lenyomni egészségügyi határérték (55dB ha jól tudom) alá a zajt. Konkrétan kerítésre gondoltam, hogy mit érdemes beleépíteni, esetleg van e olyan anyag, ami kimondottan hatásos zajszint csökkentő és nem horror áron van. Sövény, tuja, drót+nád tapasztalatunk szerint kb nulla hatással van a zajra. A hivatalos út, hogy kezdjenek valamit a zajvédő fallal (magasítsák meg) egyáltalán nem tűnik járhatónak.

2016. jan. 26. 03:50
 1/7 anonim válasza:
15%
Tojástartó a legjobb!
2016. jan. 26. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát itt konkrétan olyan 100-150m hosszú, 3m magas kerítésről lenne szó. Az nem kevés tojástartó. Az sem világos, hogy hogyan lehet beépíteni egy kerítésbe, meg nem tűnik túl időtállónak, mert felszívja a vizet, aztán szétrohad.
2016. jan. 26. 03:59
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Tojástartókkal semmire nem mész egy négysávos út mellett. Számos szakmai cikkben olvastam, hogy még lakások közötti zajszigetelésnél sem hatékony.


Ha ilyen magas a zajszint, miért nem szorgalmazod és jársz utána, hogy kötelességük-e zajvédő falat építeni? Egy igazán hatékony fal ugyanis nem két fillér.

2016. jan. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kovpet ***** válasza:
76%

"és elbták a zajvédő falat"


Nem baj, másodszorra biztos sikerülni fog nekik :)

Javítsák szépen ki, te meg beszélj a Jegyzővel, hogy legyen nyomaték is.

2016. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó, de egyáltalán nem az volt a kérdés, hogy kihez kell forduljak ha jogi útra akarom terelni a dolgot. Tisztában vagyok, hogy mit lehet tenni az ügy érdekében jogi úton (semmit).
2016. jan. 27. 01:55
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, ha kellő nyomatékkal bejelented a jegyzőnél, kötelesek átépíteni. Te magad ne erőlködj, amiről szó van, tízmilliós nagyságrendű a bekerülése...

Ha több ingatlant érint, fogjatok össze.

2016. jan. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

"Tisztában vagyok, hogy mit lehet tenni az ügy érdekében jogi úton (semmit)."


Most tisztában vagy vele, vagy sem? Mindig van mód betartatni a törvényt.

2016. jan. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!