Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Beépített szekrény hasznos...

Beépített szekrény hasznos nettónak számít?

Figyelt kérdés

Ha beépített szekrényeket épít az ember a házába, az csökkenti a hasznos nettó m2-t?


Pl.: CSOK számításnál, vagy bármi másnál, ami minimum hasznos m2-t ír elő.



2016. jan. 30. 12:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint a hasznos terület az, amivel gazdálkodni lehet, bútort tenni oda, stb. A beépített szekrény elvileg a falban van, így azt a területet nem számítanám bele ebbe. Tehát így nem csökkenti a nm2-t, de nem is növeli.
2016. jan. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miért csökkentené? Nem tudod használni?
2016. jan. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a beépített szekrény hogy lenne már a falban? attól beépített, hogy fixen oda van csavarozva, fúrva, nem rendezgeted át havonta, hogy hova kerüljön.

persze, hogy beleszámít, hiszen nem fal. egy szekrény, amibe belepakolsz. szükség esetén (pl ha vásárlásnál a vevőnek nem tetszik) simán ki lehet iktatni.

attól, hogy fixen csatlakozik a falhoz, még ugyanolyan szekrény, mint amit a Kikában megvehetsz.

Akkor azt sem számolod bele az alapterületbe, mert elfoglalja a helyet?


Egyébként mégis mekkora lehet egy beépített szekrény? Még ha mély, akkor is max 50 centi. Ha ez 2 méter hosszan megy, az mindössze 1 nm!

4 méter hosszú szekrény lenne 2 nm!

Ennyire problémát okoz néhény centi a CSOK-nál, hogy fél méterrel nem lehet nagyobbra tervezni a házat? :O

2016. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

első válaszoló írta:


"Véleményem szerint a hasznos terület az, amivel gazdálkodni lehet"


rosszul gondolod.

egyrészt akkor ezzel szerinted nem lehet gazdálkodni? nem pakolhatsz bele ruhát, vagy bármit? ha telepakolod edényekkel, tisztítószerrel, télikabátokkal, cipőkkel, stb, az szerinted nem hasznos?


a másik, hogy azt írod, bútort lehet oda tenni. ki kell hogy ábrándítsalak, tetőtereknél nem számít bele a hasznos alapterületbe, ahol nem egyenes a fal, hanem ugye érzed, hogy tetőtérben vagy, tudod, ahol ferde az oldalfal. csak az a hasznos alapterület, ahol a belmagasság eléri a megfelelő értéket.

így simán előfordulhat, hogy valójában a tetőtérnek mondjuk 60 nm az alapterülete, de ebből a hatóság csak 20 nm-t vesz figyelembe, hisz a többinél nincs meg a belmagasság.

attól még az ott lakó oda is be tud tenni egy alacsonyabb szekrényt, egy komódot, egy ágyat, egy asztalt. és ez mégsem számít bele a hasznosba!

ágyakat pont szoktak is ilyen helyre tenni, mert ott nem is kell, hogy 2,5 méter legyen a magasság, ha alapesetben csak fekszel rajta.

meg sokszor ide csináltatni szoktak méretre szekrényt, hogy a lehető legjobban kihasználják a helyet.

2016. jan. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Így képzeltem el a beépített szekrényt:

[link]

Az ami rögzítve van a falhoz, az nekem csak rögzített bútor...


Persze, hogy lehet bele ruhát tenni (hisz arra való). De nekem ettől ez még egy falrésznek számít és az ebben lévő terület egy lakás jellegét nézve nem jelent növekedést.


Ezért is írtam, hogy "véleményem szerint".

2016. jan. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

igazad van, így írtad, de én is csak segíteni szerettem volna.

egy átlagos beépített szekrény nem pont így néz ki, bár való igaz, az elmúlt 10 évben nagy divatja van ezeknek a gipszkarton falaknak.

de ez nem igazi fal! ez is csak oda van csavarozva, fúrva. nagyon profin meg tudják csinálni, sőt nagy helyiségeket is simán szétválasztanak ilyennel, ajtót lehet bele építeni, ránézésre meg se mondanád, hogy nem téglafal.

régebben a beépített szekrényeket fa vázzal oldották meg, a régi lakásunkban is ilyen volt, meg a munkahelyem is ilyen. zártszelvényből is meg lehet oldani a keretet, az oldalára pedig fa vagy gipszkarton, szekrényajtókat pedig készen is lehet kapni.

ha faltól falig csinálsz egy szekrényt, akkor tulajdonképpen a háta és a két oldala maga a fal, csak ajtók rögzítéséről kell gondoskodni.

de ez még mindig a szoba, és azon belül egy épített bútor. az alapterületből nem vesz el.

egyszerűen olyan, mintha egy méretben tökéletesen passzoló gardróbszekrényt vennél, ami faltól falig, és padlótól plafonig ér.

2016. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!