Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van értelme hangszigetelt...

Van értelme hangszigetelt ablakra váltanom?

Figyelt kérdés

20-25 éves ablakot akarok lecserélni hangszigeteltre, mert ez mintha nem is lenne...

Az érdekelne mennyit számítana az új ablak, mert a falakon semmilyen szigetelés nincs. Tehát csökkenne-e a kintről behallatszó zaj, vagy ebben az esetben már a falak engednék át?



2016. febr. 19. 10:24
 1/9 anonim ***** válasza:
a műanyag ablakok hangszigeteltek a régi fa ablakokhoz képest nagyon.
2016. febr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha jók a fa ablakaid akkor felesleges költség a műanyagra áttérni, nagyon alig észrevehető a különbség a kettő között
2016. febr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
28%

az ilyen sutyerák válaszolók miatt válaszolok csak.

Már azzal is sokat érsz el, ha az ablak részei közt szigetelő műanyagot felragasztasz.

2016. febr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A régi panel lakásunkban cserélték a fa ablakokat műanyagra, és hihetetlenül sokat szigetelt. Addig minden behallatszott az utcáról, utána pedig már alig. Nem akartam elhinni, annyira sokat jelentett.
2016. febr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Három éve költöztem a jelenlegi lakásunkba, ahol akkor cserélték ki a fa ablakokat műanyagra. A legolcsóbbakat tették be, ezt utólag tudtam meg. Mindig is csodálkoztam, mennyire behallatszik az utcazaj. Az alattam lakónak még a régi dupla fa ablakai vannak, sokkal kevésbé hallatszik kintről a zaj.

Kb. fél éve az egyik lakó direkt úgy cserélt ablakot, hogy a hő- és hangszigetelésnek is megfeleljenek. Ég és föld a különbség. Igaz, egyáltalán nem volt olcsó, de én is tervezem kicserélni az ablakokat. Nála Kömmerling ablakok vannak, de nagyon sokat járt utána, mit érdemes betenni, mert nem mindegyik ablak, amelyik jó hőszigetelő, egyben jó hangszigetelő is.

Szóval én is le fogom cserélni, mert bármilyen hihetetlen, ezek az olcsó műanyag ablakot semmit nem érnek hangszigetelés szempontjából.

2016. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
köszönjük Emese a reklámot
2016. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Stemélyes tapasztalat,hogy a falakon át behallatszik a zaj.Mi a szomszéd ugató kutyája miatt cseréltettük le,a nevét sajnos nem tudom,de gyárból rendeltük,elég drága is volt,iszonyat nehéz maga az ablak,de sajnos szinte semmit sem ért.Viszont a szoba melegebb lett tőle.
2016. febr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

A külső falak hangszigetelő képessége kb. 50 dB. A régi kapcsolt gerébtokos ablaké, ha az jó állapotban van, kb. 28 dB. Az átlagos minőségű új műanyag ablakoké ennél sokszor rosszabb. Oda kell figyelni az üvegezésre, ha hangszigetelő képességet akarunk növelni. Általában 33-35 dB hangszigetelő képességig megfizethető az ablak, utána olyan komoly többrétegű szerkezetek jönnek, hogy igencsak felárasak.


Az átlagos beszéd 30-40 dB, kiabálás 60 dB, ennyi lehet az utcai zaj, vagy még több. Jó hír, hogy a nagyvárosi ember elég rosszul hall, kb. 20 dB minuszt jelent.

2016. febr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

7-es én is pontosan ilyen okból gondolkozok a cserén.

2016. febr. 19. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!