Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogy tudnák felmentést kapni...

Hogy tudnák felmentést kapni az előírt beépítési százaléktól, akár meghatározott időtartamra, ideig?

Figyelt kérdés
Családi házunknál adódott létszám elhelyezési gondok miatt lenne szükség, az egyébként meglévő terasz terület hozzákapcsolásának a meglévő lakótérhez. De ezzel túllépnénk az övezeti besorolás szerint lehetséges beépítési %-t. A terasz udvarbelső felől van, nem utcai homlokzat. Nem extra igény, idős családtagok elhelyezésére kellene. Tudom, talán morbid, a "meghatározott időtartam, vagy ideig" opciót kérem ne vegyék tiszteletlenségnek, de az élt ilyen. Konstruktív javaslatokat szeretnék.

2016. febr. 23. 10:11
 1/4 xswerdy ***** válasza:

a terasz beépítése sajnos építési engedély (illetve januártól) bejelentés-köteles. Nem tudok olyan lehetőségről, hogy ideiglenesen ezt meg lehetne tenni, ha alapvetően ezzel túllépnétek a beépíthetőséget.


De hallottam már olyanról, aki ezt végleges jelleggel is megcsinálta. Ha nem látsz más megoldást, esetleg érdemes meglépni engedély nélkül. Ha netán feltűnne, akkor még beadhatsz mindenféle méltányossági kérelmeket, mire azokat elbírálják, talán már amúgy is elbontod...

2016. febr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Háááát? De jobb lenne a békesség! Van most így is elég gond.
2016. febr. 23. 19:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Sehogy. A beépítési százalék alól csak az ad felmentést és az is egyetlen egyszer, ha komfortfokozatot növelsz a plusz építéssel. Magyarul, ha nincs fürdőszobád, budid, akkor azt és csak azt építhetsz hozzá, meghatározott nagyságban. Gondolom ez rátok nem igaz.
2016. febr. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem, ez számunkra nem alkalmazható, teljes komforttal épült anno a ház. Kösz a választ.
2016. febr. 27. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!