Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mitől függ hogy egy teleknek...

Mitől függ hogy egy teleknek hány százaléka beépíthető?

Figyelt kérdés

Minden esetben építési telekről van szó, de pl. láttam olyat ahol 600 nm-nek a 30%-a beépíthető, meg olyat is, ahol 850 nm-nek (külvárosi rész) az 5%-a beépíthető.


Na most ha valaki megvesz egy külvárosi részt 850 nm-el, akkor nem ~42,5 nm-es házra korlátozni azért nagy bunkóság.


2016. febr. 27. 10:24
1 2
 1/12 anonim válasza:
Amennyiben az a külvárosi rész konkrétan külterület (régi nevén zártkert) besorolású, akkor reális az 5%. A legtöbb helyen egyébként csak 3% szokott lenni.
2016. febr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A helyi önkormányzati rendelettől függ, semmi mástól.

Én zártkertben lakom, itt 30%, de valóban van 5%-os is a környéken. Ilyenkor icipici, de több szintes házban kell gondolkodni.

2016. febr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A beépítést a Helyi Építési Szabályzat szabályozza. Korlátozza a beépítési %-ot és az építmény magasságot is (más egyebek mellett). Lakóterületen jellemzően 25-60 % között van a beépíthetőség, üdülő területen 15-30 % körül. A zártkert lassan megszűnik, nem is lakhatásra, üdülésre tervezték, ezért volt 5 % körül a beépíthetőség (csak szerszámos kamra, terménytároló volt építhető eredetileg).


Egy ingatlan vásárlása előtt ezért fontos kikérni egy építész véleményét, vagy érdeklődni a helyi építéshatóságon, hogy ne sózzanak ránk egy használhatatlan telket.

2016. febr. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"A zártkert lassan megszűnik"

Ezt honnan veszed?

Nem köteledés, hanem tényleg érdekel.

Tény, hogy nem egy modern formaság, de attól még létezik.

Amikor mi 5-6 éve házat kerestünk, és egy részére hitelt vettünk fel, a csapból is az folyt, de már 10 éve is, hogy zártkertre nem adnak hitelt.

Mi a saját kis falunkban vettünk, ami zártkert, és teljesen alaptalannak bizonyult a pletyka, mert nem volt semmi probléma, és a faluban van egy csomó hiteles ház a miénken kívül.

A beépíthetőségen kívül mire lehet még hatással, hogy bel vagy külterület, vagy zártkert?

2016. febr. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

A zártkerteket idén év végéig ki lehet venni a művelés alól. Így beépíthető területté (lakó/üdülő) válik. Ha nem teszi meg a tulaj, mezőgazdasági területté válik, művelni kell (eredetileg is művelési kötelezettség van rajta).


A zártkert nagy problémája, hogy nincs megfelelő út-, és közműhálózat, sokszor beépítésre alkalmatlanok a telkek. Távol van a "civilizációtól" - iskola, boltok, stb.


Tudom, sokan erőlködnek vele, nagyon kompromisszumos megoldás, ezért olcsó.

2016. febr. 28. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ja, hát ilyesmivel nem akarok foglalkozni, mármint átminősíttetni, vagy hasonlók.


Amit írsz, az 30-50 éve még biztos így volt, de mára már annyian költöztek ki a városokból, és ezeken a helyeken is sok esetben van ovi, suli, bolt, orvos, stb.

Nálunk 3 bolt van a faluban.

A közlekedés 15 éve, amikor kiköltöztünk, szó szerint egy katasztrófa volt, de ma már rendben van, nem panaszkodom. Így busszal hamarabb beérek a belvárosi munkahelyemre, mint aki a városban lakik, csak a másik végén. (nem Pest)

A szomszédos kis zártkerti településnek (én falunak hívom) családi napközije, vendéglője van, mert főút mellett van. De attól még zártkert, és olcsó.

Szerintem a 90-es évek óta tart ez a tendencia, hogy a lakótelepekről kiköltöznek a családok, mert élhetőbb, és olcsóbb itt az élet.

2016. febr. 28. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én csak olyan házban gondolkodom ami körülbelül 100~ nm (ha emeletes/tetőtéri beépíthető, az nem számít bele a telek beépíthetőségbe?) és lehet mellé melléképület is kb ~50 nm max.
2016. febr. 28. 22:10
 8/12 A kérdező kommentje:
de ahogy nézem erre megfelelő telek alig van, mert hiába 800 meg 900 nm a telek, 10-20%-os a beépíthetőség a legtöbb esetben. (kisebbeknél láttam 20-ast)
2016. febr. 28. 22:14
 9/12 anonim ***** válasza:

ha felfelé terjeszkedsz, az nem számít bele a beépíthetőségbe.

a 10-20 % nem rossz, 900 nm-nél ez 90 vagy 180 nm, az többnyire elég egy családi háznak.


furcsa véletlen, de épp tegnap dobták be a kommunális adóról szóló értesítést. nálunk közmunkások hordják, nem posta hozza. és ebben volt egy kis papír is erről a zártkertes dologról, így már képben vagyok.

idén ingyenesen lehet kérni az átminősítést. de ez nem jelenti azt, hogy megszűnnének a zártkertek, csak hogy a telket kivonják a művelésből. azaz leveszik róla a jelzést, hogy az egy gyümölsös, vagy szőlő. de attól még zártkert marad.

2016. febr. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

értem hogy elég a 90, de az a gond vele, hogy a jövőre is tervezni kell. A legjobb egy olyan telek ahol 150 nm beépíthető.


Most egy 138 nm-es családi házban lakom, és nincs más csak 3 szoba konyha nappali. Arról nem is beszélve, hogy gondolom a beépíthetőség nem a hasznos alapterületet nézi hanem az elfoglalt területet mert egyébként csak 108 nm a hasznos beltér.

2016. febr. 29. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!