Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyire bírná a ponthegesztet...

Mennyire bírná a ponthegesztett táblás kerítésre belátásgátló háló/árnyékoló egy viszonylag szeles helyen (szántóföld van mellettünk, északra néz az az oldal)? Hány százalékos sűrűségűt szabad bevállalni? Link

Figyelt kérdés
[link]
2016. febr. 29. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is, mit akarsz megvédeni? Belátás ellen felesleges, mert elég ritkán mászkálnak emberek a földeken, szél ellen nem sokat ér, mármint a port be fogja hordani a szél ugyanúgy, a huzat sem fog számottevően csökkenni, ha csak nem építesz valami magasat.


A ponthegesztett háló nem erre van kitalálva. Milyen oszlopközzel van? milyen magas? Szinte biztos, hogy kellene egy komolyabb alapozás és oszlopok, közéjük pedig komolyabb merevítők amire rögzíted a hálót.


Szerintem egyszerűbb beültetni valami tujával, vagy előgyártott betonelemes kerítést építeni

2016. febr. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A betonkerítés sokkal drágább.

A rendes oszlop, betonozás evidens.

Van egy szolgalmi út, amin nyáron rengeteg motoros, család, kutyasétáltató, stb. császkál.

Nem szeretem, ha bekukucskálnak.

A páromnak elég a 70 m csodasövény, több nem kell neki. Tuja és tsai meg 10 év múlva lesz akkora, amekkora kellene.

Komolyan azt hiszed, hogy szélfogónak kell? :) Köszi...


Szóval a kérdés: Bírja-e a ponthegesztett táblás kerítésre szerelt belátásgátló a szelet?


Mellékesen: szántóföld+északi fekvés=lényegesen erősebb szél, mint pl a falu közepén. Tetszik érteni?

2016. febr. 29. 12:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Bármennyire próbálsz lekezelő lenni...

Ha az írod hogy "forgalmas" földút, nem pedig a szelet firtatod akkor egyértelmű, hogy a belátás a gondod, nem pedig a huzat.

Válaszolva a kérdésre, ha nem tanultál komolyabb mérnöki dolgokat akkor az elképzelt oszlop és alapozást szorozd fel kettővel. Tényleg nem azért mert lenézés, hanem mert a szél sokkal nagyobb erőt fejt ki mint gondolná az ember.


Fontos kérdésekre nem válaszoltál. De szerintem még mindig nem az árnyékoló lesz a szűk keresztmetszet, hanem maga a ponthegesztett háló. Annak így magában állva nincs sok tartása.


Szerintem ez nem jó megoldás még mindig, de én így csinálnám, talán ez a legolcsóbb verzió így:

Beton oszlop beton alappal, a háló leengedve a földbe kicsit, hogy alatta ne járjanak ki be a kutyák, az oszlopok közé vízszintesen betonvas, zártszelvény három helyen (alul földfelszín körül, középen, fent) Majd erre rá a háló, felülre akár egy szál szögesdrót, majd erre rá a belátásgátló háló. Így valószínűleg nem lesz már gond a széllel, cserébe nagyon ronda lesz, a szél mozgatni, akár zörgetni is fogja, olcsó sem lesz, ha kiszámolod.

2016. febr. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, maga a síkháló nem sokat tart, kell valami merevítés hozzá. Ha elég vastag vasból van, akkor szerintem alul-felül elég, de vékonyabb vasnál még a középső is kell.

Még városban, házak között, viszonylag védett helyen is láttam már olyant, hogy az Ytong falat ledöntötte a szél.

2016. febr. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!