Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Arazatlan koltsegvetes, hogyan?

Arazatlan koltsegvetes, hogyan?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet a legkonnyebben elkesziteni az arazatlan koltsegvetest. Tervunk mar lassan kesz. En magam csak reszben tudom ezt. Kihez erdemes fordulni vagy esetleg interneten van valami segitseg?
2016. márc. 5. 08:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha van építész tervezőtök (gondolom, ha a terv lassan kész), kérd meg, hogy készítse el ő. Vagy keress kivitelezében dolgozó ismerőst, aki megcsinálja. Internetről nem fog menni.
2016. márc. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A jogszabályok szerint kell készítenie a tervezőnek árazatlan költségvetést a tervekhez. Persze ezt sokan elspórolják, nem kérik (elég drága, mivel aprólékos munka és alapos szaktudást igényel). Az igazság az, hogy emiatt sok tervező nem is tud jó kiírást készíteni, inkább valami kivitelező ismerősére bízza. Te ne állj neki semmiképp, szakemberre bízd.
2016. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó! Honnan gondolod, hogy kötelessége? Ez melyik jogszabály? Én építési engedélyezési tervdokumentációt kértem tőle, ami szerintem ezeket tartalmazza:

- építészeti engedélyezési tervek (alaprajzok, metszetek, homlokzatok) - építészeti műszaki leírás - látványtervek az épületről - utcai kerítés terve - tartószerkezeti műszaki leírás - tűzvédelmi műszaki leírás - épületgépészeti műszaki leírás - épületvillamossági műszaki leírás - építéshatósági egyeztetések

2016. márc. 6. 09:41
 4/5 anonim ***** válasza:

Kiviteli terv része. Az építés kivitelezésnél keresd. Mindenhez kell kiviteli tervet készíteni, kisebb munkáknál építészetnél elfogadják az engedélyezési tervet+költségvetés kiírást. De statika, gépészet kelleni fog részletesebben is.


Amúgy egyszer ki kell fizetni biztos. Ha költségvetés kiírás nélkül kérsz árajánlatot, számíthatsz arra, hogy a kivitelező - amennyiben nem nyeri meg a munkát, kérni fogja a költségvetés készítés díját.

2016. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ertem. Koszonom!
2016. márc. 7. 09:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!