Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mekkora kazánházat építsek...

Kenti21 kérdése:

Mekkora kazánházat építsek egy vegyestüzelésű kazánnak?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nekünk 5m2... kazán + 1000l puffer és egy kis táncparkett
2016. márc. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen 5-6 m2 kell.
2016. márc. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!😉

Én egy 6x5 méteres épületre gondoltam,h tuzifa is elférjen,de ezek szerint picit nagyban gondolkoztam!😀

2016. márc. 5. 20:26
 4/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Biztos jó ötlet a kazán közelébe tárolni nagyobb mennyiségű fát?
2016. márc. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sok helyen azt írják,hogy nyugodtan lehet tárolni sőt...valamelyik oldal azt írja,hogy a kazán mellett legyen hely tüzifa tárolására.

Nah de a lényeg,hogy nem kell olyan hatalmas épületet építenem amit gondoltam😉☺

2016. márc. 5. 21:03
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Nyugottan építs nagy kazámházat nekem is ilyen van, a kazán befűti a fatárolót és jól szárad a fa. Tüzelés előtt még felszoktam tenni a kazán tetejére is a fát mielőtt berakom a kazánba. Arra vigyázz hogy legyen egy fal vagy szikrafogó a kazán előtt mellett hogy a véletlen kipattanó szikra netudjon eljutni a fához ha ezt jól megcsinálod nemlesz semmi baj.
2016. márc. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Valahogy én is így gondoltam...mármint,hogy teszek egy falat a fa és a kazán közzé!😉

Lassan összeáll a kép.☺

A kéményt a kazán hátához vagy mellé kell építeni?Leier kémény lesz!

2016. márc. 5. 22:37
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem mellette van a kémény mert a kazán visszatérője hátul van és így jobban hozzá lehet férni ha valamit csinálni kell.
2016. márc. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értem!😊

Köszönöm a segítséget.

2016. márc. 5. 23:46
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csináld hogy a tárolt fa ne a kazán ajtóval szembe legyen hogy egy szikra gondot okozzon. És soha ne legyen a kazánház dugig papír hulladèkkal. A szomszéd minden sz.rt a kazán köré tett. Kiégett az egész szuterinje. A tüzoltók oltották el. A kazánház ne legyen szeméttelep.
2016. márc. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!